Małgorzata J. Kursa „Nieboszczyk wędrowny” Nasza Księgarnia

wedrowny

Po nitce do kłębka.

 

Humorystyczne sytuacje i mnóstwo perypetii, z wątkiem kryminalnym w tle.

 

Maryla i Sławek rozpakowują się w nowym domu odziedziczonym po ciotce i snują marzenia o spokojnej przyszłości. Własna apteka po miesiącach pracy „u kogoś” ma zagwarantować dostatnie życie, a dom z ogrodem to przecież zwykle szczyt marzeń. Dość szybko ta sielanka zostaje zakłócona przez nagłe pojawienie się w domu zwłok. Tak trup może wróżyć kłopoty, więc… lepiej się go pozbyć. I tu zaczyna się przepełniona czarnym humorem historia.

 

Po nitce zawsze można dojść do kłębka, więc śledztwo w sprawie wędrownego nieboszczyka w końcu znajdzie swój finał, ale sporo perypetii napotkają śledczy po drodze. Bo ofiara również sporo przeszła. I co z tym wszystkim może mieć wspólnego czarny kot Belzebub?

 

To powieść z gatunku tych, które trudno odłożyć przed końcem. Lekko, niekonwencjonalnie i z dużym poczuciem humoru toczy się akcja, a bohaterowie są tak sympatycznie naiwni, że bez nich nie byłoby tak dziwacznej historii. Finalnie wszystko jest już na swoim miejscu, choć w trakcie lektury panuje niezły bałagan.

 

Doskonała intryga, świetne dialogi i fabuła pełną wrażeń. Tak, to idealna książka na lato.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-10-12948-2
Premiera: lipiec 2016

Podziękowania dla Nasza Księgarnia

komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *