Simon Beckett „Zimne ognie” Czarna Owca

Simon BECKETT_Zimne ognie grzbiet 25 mm.indd

Gdy pozory mylą…

 

Można uwikłać się w niebezpieczną pułapkę, gdy zbyt dużym zaufaniem obdarzy się osobę nie do końca poznaną. Delikatność, wrażliwość i nieśmiałość to czasem przykrywka dla zupełnie odmiennych cech. Gdy odkryje się pomyłkę, może być już za późno.

 

Akcja powieści toczy się w Londynie. Kate Powell jest kobietą spełnioną zawodowo. Pnie się po szczeblach kariery i niestraszne jej konkurencyjne harpie. Miłosny zawód uodparnia ja również na szybsze bicie serca i motyle w brzuchu. Teraz wie jedno, chce mieć dziecko, któremu poświęci całą siebie. I nie chce, by to dziecko miało ojca. Jej sposób na spełnienie macierzyńskich pragnień jest klarowny. Poszuka kandydata idealnego na dawcę nasienia, który sprawi, że jej życie nabierze blasku. Plan jest dopięty i skrupulatnie określony. Kate nie przeczuwa jednak, że jej ustalenia wkrótce wezmą w łeb, a idealny kandydat okaże się skrajnie niebezpiecznym psychopatą.

 

Niepokojący thriller psychologiczny, ukazujący skomplikowany mechanizm ludzkiej psychiki, która będąc zaburzona staje się groźnym narzędziem w rękach człowieka. Długo skrywane urazy nawarstwiają się w ludzkiej głowie i popychają do nieodwracalnych działań. Bezduszność i brak uczuć nie przyczyniaj ą się do poprawy sytuacji. Jak odnaleźć się w tej matni?

 

Napięcie dozowane jest w małych dawkach, ale gdy się już pojawia, przyprawia o ciarki. Choć karty są niemal wciąż odkryte, jednak zakończenie jest niepewne. Książka pozostawia sporo refleksji na tematy, o których na co dzień się nie myśli. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8015-388-2
Premiera: sierpień 2016

Podziękowania dla Czarna Owca

Brak możliwości komentowania.