Urszula Jaksik „Odwrócone życie” Pascal

odwrocone

Nieodgadniona siła przypadku.

 

Przejmująca powieść o różnych barwach życia i nieoczekiwanych kolejach losu, które przecinają się w najmniej oczekiwanych punktach.

 

Dwie bohaterki i ich historie. Skrajnie różne i pozornie nie do połączenia. Życie jest jednak nieprzewidywalne, a siła przypadku nieodgadniona.

 

Ewa jest doświadczoną przez los nastolatką. Nie miała spokojnego i bezpiecznego dzieciństwa, bo jej matka zniknęła bez śladu po śmierci młodszego dziecka. Ojciec Ewy nie do końca poradził sobie z tą sytuacją, więc dziewczynka został sama ze sobą. Tylko bieganie sprawiło, że nie zatraciła się w rozpaczy, smutku i samotności, a nawet odnalazła miłość.

 

Aldona to bizneswoman rozwijająca się zawodowo na Teneryfie. Pozornie ma wszystko, aczkolwiek wspomnienia potrafią zburzyć jej spokój. W dodatku jej dorastający syn zmaga się z ciężką chorobą serca. Tkwi w poczuciu bezsilności i pogodzony z rychłą śmiercią nie wierzy w życie. Aldonie niełatwo zmienić punkt widzenia syna. Pokłada nadzieję w przeszczepie.

 

Poznając życie obu bohaterek i emocje, które dominują w ich codzienności, czytelnik zmaga się z wieloma refleksjami. Urszula Jaksik bezwzględnie ukazuje ciemne strony nieuchronności losu. Nadzieja i nowy start dla jednego bywa odarciem z wszelkich marzeń dla drugiego. Przypadek czy zrządzenie losu to furtka dla nieprzewidzianego początku. Samo rozwiązanie może jest proste, ale droga do niego wyboista i okupiona czyimś bólem. Doskonała, niebanalna i poruszająca książka.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 326
ISBN: 978-83-7642-822-2
Premiera: 17 sierpnia 2016

Podziękowania dla Pascal

Brak możliwości komentowania.