Małgorzata Łatka „Kamfora” Czwarta Strona

kamfora

Usta milczą, ciało mówi.

 

Gdy ciało mówi więcej niż usta, można dowiedzieć się znacznie więcej o rozmówcy. Sztuką jest prawidłowo odczytać niewerbalne sygnały.

 

Lena Zamojska posiada niecodzienne zainteresowania. Zgłębia tajniki mowy ciała. Ta umiejętność jest niezwykle przydatna w wielu życiowych sytuacjach. Może być również pomocna w namierzeniu przestępcy. Dla komisarza Jakuba Zagórskiego współpraca z Leną okazuje się szansą na powstrzymanie mordercy przed kolejnymi zbrodniami. Podążanie śladem psychopaty może być skrajnie niebezpieczne, ale gra jest warta świeczki. Lena postanawia pójść o krok dalej…

 

Małgorzata Łatka w kryminalnej odsłonie jest przede wszystkim oryginalna. Podjęty temat nie należy do powszechnie znanych, więc efekt wow! został osiągnięty. Bardzo dobre tempo akcji, dozowanie napięcia, osobiste życie bohaterów, które nie należy do lukrowanych, postać psychopaty i jego odczuć – wszystko jest na swoim miejscu i wpisuje się w standardy dobrej powieści kryminalnej. Jak na mój gust, w zakończeniu trochę zabrakło ikry, energii, zaskoczenia i wzmocnienia napięcia. Odniosłam wrażenie, że ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane i autorka zamierza kontynuować opowieść. A może to niedopowiedzenie nawiązuje po prostu do tytułu książki?

 

Ogólnie, świetna fabularnie książka, której odrobinkę zabrakło literackiego dopieszczenia, ale duet Zamojska-Zagórski kupuję w ciemno. Z tej mąki będzie chleb! Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 376
ISBN: 978-83-7976-484-6
Premiera: 31 sierpnia 2016

Podziękowania dla Czwarta Strona

Brak możliwości komentowania.