Konkurs z książką „Drugie życie Matyldy”

drugiematyldykonkurs

Rozstrzygnięcie konkursu. Wygrywają:

 

Maria De i Natalia Owsiana-Bilska

 

Gratulacje! Wygrane osoby proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 10.10.2016 godz. 14.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Videograf.


 

Wraz z Wydawnictwem Videograf zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 egzemplarze książki Magdaleny Trubowicz „Drugie życie Matyldy”!

 

Opis wydawcy: Matylda ma dom, pracę, rodzinę, lecz wszystko to jest chwiejne i pozorne. Zamiast ciepłego domu – wiejąca chłodem mistyfikacja. Zamiast opiekuńczego i kochającego męża – samotność, tęsknota za domem rodzinnym i pewna niezakończona historia z młodzieńczych lat. Kiedy sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli, a mąż mimo protestów chce wywieźć Matyldę i ich syna Oskara za granicę, kobieta musi zagrać fałszywą kartą. Sprawy zaczynają się układać zgodnie z planem, tylko Matyldę wciąż męczą okropne wyrzuty sumienia. I kiedy zaczyna wierzyć, że jej los się odmienia, przychodzi zemsta…

 

Moja recenzja

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: Tłumione uczucia…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– polubienie profilu „Książki w eterze” i „Wydawnictwa Videograf”, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście

 

Wśród wszystkich uczestników zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w środę 5 października 2016 roku. Powodzenia!

42 komentarzy

 1. Sylwia Kaminska pisze:

  Tłumione uczucia często są dobrą metodą, jednak kiedy jedno z nich wypływa to uderzają wszystkie ze zdwojoną siłą.

  • Natalia Owsiana-Bilska pisze:

   Tłumione uczucia są jak silnie żrąca substancja, która wypala nie tylko tego, kto je skrywa, lecz również ludzi z bliskiego otoczenia, którzy często mimowolnie jej ulegają. To potężna, toksyczna siła,ciężka i kleista,która zatrzymuje się w przełyku i nie pozwala na bezpieczne i swobodne przełknięcie.

 2. asia_strzelec pisze:

  Tłumione uczucia zbierają się wewnątrz jak para wodna w garnku, lecz w końcu muszą znależć ujście, bo inaczej człowiek wybucha.

 3. Małgorzata P pisze:

  Tłumione uczucia to stres, który jak zawleczka od granatu jest – gdy wybuchnie straty spowoduje okrutne, a w tym konkretnym przypadku może być to oddźwięk albo negatywny, albo pozytywny, zależy jakim rodzajem uczuć wcześniej się naładował i w jakim celu eksplodował …

 4. Grażyna pisze:

  Tłumione uczucia to jak gra białego z czarnym, czasami nam pomagają w osiągnięciu celu a czasami są jak zadra w naszej duszy, która niemiłosiernie rani więc……….. może trzeba dać im się wydostać z naszego serca.

 5. izabela w pisze:

  Tłumione uczucia mogą zniszczyć nas od środka lub wybuchnąć ze zdwojoną siłą, ale zawsze warto dopuścić je do głosu :)

 6. Krzycho H. pisze:

  …nigdy żadnemu z partnerów nie wyjdą na dobre, mogą tylko doprowadzić do katastrofy.

 7. Maria De pisze:

  Tłumione uczucia często znajdują swe ujście przez oczy.

 8. Agnieszka Caban-Pusz pisze:

  Tłumione uczucia to samotność w pojedynkę. To brak własnej wartości i strach przed drugim człowiekiem. A w związku. .. brak zaufania który w końcu zabije miłość.

 9. Agi pisze:

  Tłumione uczucia napewno kiedys wybuchną.

 10. Marta Bieluczyk pisze:

  Tłumione uczucia wybuchają ze zdwojoną siłą, niczym erupcja wulkanu.

 11. Marlena pisze:

  Tłumione uczucia zmieniają szansę na szczęście w gorzkie łzy.

 12. Marzena Pawlisiak pisze:

  Tłumione uczucia w końcu wybuchają, ale nie zawsze są odwzajemnione i często przeradzają się w frustrację, rozczarowanie i wredotę

 13. Donata Bosak pisze:

  Tłumione uczucia…wybuchają ze zdwojoną siłą…wystarczy tylko jedna mała iskra by zapalić ten lont…

 14. Ewa O. pisze:

  Tłumione uczucia bulgoczą w nas jak zupa pozostawiona zbyt długo na gazie. Aż w końcu wszystko musi wykipieć.

 15. Aneta Zet pisze:

  Z tlumione uczucia nie znikaja,raczej schodza do podziemia i oddzialywuja na nas w inny sposob.Tracimy wiec madrosc naszych uczuc leczace dzialanie,jakie moga one wniesc do naszych przezyc.Zdrowe przezywanie uczuc pozwala nam zaakceptowac pojawiajace sie uczucia .

 16. Magdalena W. pisze:

  Tłumione uczucia wybuchają ze zdwojoną siłą.

 17. Angelika Akurriata pisze:

  Tłumione uczucia wypłyną…

 18. Teresa Kłos-Zakrzewicz pisze:

  Tłumione uczucia jeszcze nikomu nie wyszło na dobre ,zawsze to wiąże się z frustracją ,smutkiem i samotnością .

 19. Anita pisze:

  Tłumione uczucia…są karą, krzywdą dla tego, kto je tłumi, aby nie zrobić przykrości komuś…są drzazgą w naszym umyśle….są złem, które sobie sami fundujemy….

 20. Izunia Raszka pisze:

  Tłumione uczucia prowadzą do choroby zwanej szaleństwem…

 21. Wiolka pisze:

  Przestań my tłumić uczucia dopuśmy je do głosu ..zamiast unikać trudnej prawdy ,, spróbujmy się z nią zmierzyć…. Uczucia wyrażają to ,co się w nas dzieje,sa także sposobem komunikowania się z innymi ludźmi… Decydując się wyjść na spotkanie nocy, zrobiłam pierwszy krok przybliżający mnie do wschodu słąnca …..

 22. Maria53 pisze:

  Tłumione uczucia rujnują nasze zdrowie psychiczne, zabieraja radość życia i często prowadzą do wielu nieszczęść.

 23. Joanna Rzym pisze:

  Tłumione uczucia są jak uśpiony wulkan lub granat. Tak jak obie te rzeczy, gdy wybuchną powodują wiele szkód oraz zero pożytku. Przynoszą łzy, panikę, lęk, rany czy depresję. Opanowanie, które tłumi uczucia powoduje niekontrolowany wybuch, w najmniej odpowiednim momęcie i najczęściej na niewinne osoby. Najlepiej nauczyć się relaksu, zmniejszać stres i metod rozładowania emocji, ponieważ tłumione uczucia przede wszystkim największe szkody wywołują u osoby, która je tłumi.

 24. monografia pisze:

  Tłumione uczucia muszą dojść do głosu, by serce i dusza spokojnie żyły dalej.

 25. Małgosia pisze:

  Tłumione uczucia… wypalają w człowieku dziurę nie do załatania, dziurę która powstała z połączenia smutku, żalu, bezsilności oraz agresji. Z każdym dniem staje się ona coraz większa, zatrzymać możemy to jedynie poprzez wyrażenie swoich mocji. Tłumione uczucia sprawiają, że przestajemy cieszyć się życiem, mamy pretensje do każdego kto tylko znajdzie się w okolicy, przestajemy wierzyć w marzenia, sądzimy, że nie spotka nas już nic dobrego. Pomocna jest szczera rozmowa z bliską osobą, musimy jednak pamiętać, że aby naprawdę nam pomogła musimy być szczerzy zarówno z nią jak i z samym sobą.

 26. Joanna Magdalena Walczyk pisze:

  Tłumione uczucia powodują smutek, żal, depresje, zlość.

 27. BasiaS pisze:

  Tłumione uczucia z czasem przeobrażają się w nasze marzenia i śnimy o tych uczuciach i ludziach z nimi związanych. Trwamy w jakimś zawieszeniu między rzeczywistością a tym co mogło by być i tak naprawdę nigdy nie będziemy wiedzieć jak by to było gdyby się spełniły.

 28. Grazyna pisze:

  Tłumione uczucia prowadzą niechybnie do wariatkowa. Nie jestesmy wtedy sobą, nie zachowujemy się racjonalnie, robimy milion głupstw. Najlepiej jest się wtedy wyżyć np . na rąbaniu drzewa . Pomaga, sprawdzałam.

 29. Tłumione uczucia zawsze wydostają się na zewnątrz z ogromną mocą, która może być dobra lub zła, w zależności od wyboru.

 30. Zosia pisze:

  Tłumione uczucia kaleczą serca i ranią dusze

 31. Edyta pisze:

  Tłumione uczucia są dziś czymś tak częstym i powszechnym, że niemal każdy mógłby napisać o nich własną książkę.

 32. Anna Ginter pisze:

  Tłumione uczucia to drzemiący wulkan, który kiedy eksploduje gorącą lawą, jest nieobliczalny w skutkach.

 33. Marzena pisze:

  Tłumione uczucia zatrzymują przepływ niezbędnych substancji chemicznych, które kierują naszą biologią i naszym zachowaniem.

 34. Erna pisze:

  Tłumione uczucia niszczą nas od środka pozbawiając energii ,nie dając spełnienia ani satysfakcji, są destrukcyjne.

 35. Sylwia P. pisze:

  … rodzieraja serce i duszę na miliony kawałków, które trudno potem posklejać.

 36. Basia pisze:

  Tłumiony uczucia to takie skrywane , np ktos kogos kocha ale nie ma odwagi mu powiedIec oj lepiej nie skrywac i miec milosc przeciez

 37. Renka pisze:

  Tłumione uczucia nie znikają, raczej schodzą do podziemia i oddziałują na nas w inny sposób – tracimy siebie.

 38. Jagoda G pisze:

  Tłumione uczucia to…. bomba o wielkiej sile rażenia z opóźnionym zapłonem. Uczucia pokazują co się w nas dzieje. Jeśli ich nie okazujemy tylko tłamsimy gdzieś w sobie, to one nie znikają. Kumulują się w nas, a gdy zbierze się ich za dużo to wtedy następuje wybuch, dziki i gwałtowny. I wtedy dopiero wyrzucamy z siebie wszystko, gdzie głównymi emocjami są gniew i złość. Uwalniamy się od tłumionych uczuć. Przeżywamy katharsis.

 39. Katarzyna Różalska pisze:

  Tłumione uczucia nie dają spokojnie spać, wciąż krążą po głowie, spuszczam więc głowę nisko, aby nikt nie wyczytał ich z moich oczu. A te pełne są łez i bezsilności, bo czy to radość, strach, nadzieja czy smutek, nie mam się nimi z kim dzielić i wypowiedzieć z ulgą.

 40. BeataK. pisze:

  Tłumione uczucia… nie znikają, raczej schodzą do podziemia i oddziałują na nas w inny sposób, odnoszą przeciwny skutek i czekają na okazję, by się wyrazić i wybuchnąć, więc dopuść je do głosu, a poczujesz ulgę, dlatego też po prostu – bądź zawsze sobą i daj wyrazić się swym emocjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *