Magdalena Trubowicz „Drugie życie Matyldy” Videograf

drugie-zycie-matyldy-b-iext33552304

Patronat medialny

 

Żyj, nie egzystuj!

 

Czerpanie z życia pełnymi garściami jest wskazane, choć nie zawsze to łatwe zadanie. Jakże często oglądamy się na innych, łatwo rezygnujemy z własnego szczęścia, bierzemy pod uwagę opinie i konwenanse, w konsekwencji egzystując, zamiast żyć na własny rachunek. A życie ma się tylko jedno i czym szybciej sobie to uświadomimy, tym lepiej.

 

Matylda Nowicka rozpoczyna nowy etap w życiu. Powrót w rodzinne strony, przeprowadzka do nowego domu, nieco świeższe relacje w oziębłym małżeństwie i przyszłość rysująca się bardziej różowo niż dotąd. Pozory? W miarę poznawania przeszłości bohaterki dowiadujemy się, że tak, bo Matylda nie do końca jest szczęśliwą żoną. Uczucia spychane na margines, tłumione przez lata emocje i żal za minionym zaczynają ją osaczać. Tymoteusz nie jest mężem idealnym, daleko mu nawet do minimum koniecznego w związku. Między tą dwójką jest zakłamanie i ciągły kamuflaż opanowany do perfekcji. Jeden wypadek zmienia bieg życia bohaterki o sto osiemdziesiąt stopni. Zaczyna się walka o życie, szukanie nadziei, odkrywanie istotnego i przewartościowywanie codzienności. Niepamięć zmienia się w pamięć, odżywają tłumione uczucia i coraz łatwiej znaleźć odpowiedź na pytanie kogo naprawdę kocha Matylda i kto kocha ją.

 

Powieść wciąż balansuje na cienkiej granicy między istotnym i błahym, uczuciami i perfidią, świeżością i rutyną. Przeszłość gra pierwsze skrzypce w orkiestrze życia bohaterki i do głosu dochodzą dawne uczucia. Refleksyjnie i emocjonalnie opowiedziana historia o życiu, które często zamienia się w egzystencję, tak daleką od pełni wrażeń, a także o drugiej szansie na odkrycie szczęścia. Apetyt na część drugą rośnie!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 244
ISBN: 978-83-7835-512-0
Premiera: 30 września 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Videograf