Beata Zdziarska „Zagubiony szlak” Szara Godzina

zagubiony-szlak

Czasem trzeba się zgubić, żeby móc się odnaleźć.

 

Ludzkie życie pełne jest przewrotności i paradoksów. Doszukiwanie się sensu w różnych zdarzeniach, może prowadzić do ciekawych wniosków. Przypadek, a może misterna realizacja czyjegoś planu? Słabości, lęki, frustracje, słuszne i mniej słuszne wybory, decyzje i ich konsekwencje, miłość, zazdrość, nienawiść, strach, cofanie się z obranej drogi, moralność, nieroztropność, porażki i rozpacz. A wszystko w trzech historiach zbłąkanych wędrowców.

 

Wigilijny wieczór. Bieszczady. Dzika przyroda, nieokiełznane siły natury, zagubiony szlak i tajemnicze schronisko, do którego trafiają Paweł, Marta i Jan. Gospodarz schroniska przyjmuje wędrowców z otwartym sercem. Z chęcią słucha ich opowieści i powodów, które przywiodły tę trójkę na bieszczadzki szlak. Każdy z bohaterów potrzebuje psychicznego wsparcia i swoistego katharsis. Czy je otrzymają?

 

Nie spodziewałam się aż tak głębokiej i poruszającej wymowy tej książki. Tajemnice odkrywane przez nieznanych sobie ludzi, dzielenie się swym życiem z przypadkowymi osobami, jest jak spowiedź z oczekiwaniem rozgrzeszenia. Postać gospodarza ma w sobie jakąś magię i transcendencję wyczuwalną w słowie, zachowaniu i czystej mądrości. Powieść zawiera cały szereg refleksji o życiu, przypadkach, przeznaczeniu i ludzkich decyzjach. Trudno otrząsnąć się po lekturze, bo każdy z nas potrzebuje czasem takiego właśnie oczyszczenia. Godna uwagi książka. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-64312-87-8
Premiera: 27 września 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina

2 komentarzy

  1. Beata pisze:

    Bardzo dziękuję za przeczytanie mojej książki i ciekawą recenzję. Serdecznie pozdrawiam. Beata Zdziarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *