Joanna Miszczuk „Nefrytowa szpilka” Prószyński i S-ka

nefrytowaszpilka

W poszukiwaniu zrozumienia.

 

Niebanalna i pełna emocji opowieść o poszukiwaniu zrozumienia dla inności, a także o miłości silniejszej od ograniczeń w postaci odmiennej kultury.

 

Melania przeszła długą drogę zanim osiągnęła sukces. Zawodowy i mentalny, bo osobisty wciąż jest dość odległy. Córka skromnej szwaczki, odrzucona przez ojca i zepchnięta na margines przez najlepszą przyjaciółkę, musi otrząsnąć się z wewnętrznej traumy, by piąć się po szczeblach drabiny marzeń. Melania wie, czego chce i wytrwale podąża obraną ścieżką. Jej zainteresowania krążą wokół osiemnastowiecznej historii Chin oraz sztuki użytkowej z tego okresu. Staż w prestiżowym domu aukcyjnym w Londynie to przepustka do dalszej kariery. To również początek wielkiej miłości, której nie dane było dojrzeć. Dopiero po latach, na nowo zabłyśnie iskra nadziei dla tego związku.

 

Zadziwiające, jak wiele treści można zawrzeć na trzystu stronach. Czytając tę książkę, odnosi się wrażenie odkrywania drugiego dna w kolejnych zdaniach. Niezwykła to sztuka, godna uznania. Emocje, sukcesy, porażki, rozczarowania, ból po stracie bliskiej osoby, historia ubogiej i zepchniętej na bok potomkini Hanów, bogactwo chińskiej kultury i obyczajowości, rodowa tajemnica zaklęta w drobiazgu, lukratywny biznes, niedopowiedzenia i nieporozumienia oraz miłość, która cierpliwie znosi znak czasu, to wszystko znalazło miejsce w historii opowiedzianej przez Joannę Miszczuk. Pierwsze spotkanie z tą autorką uważam za bardzo udane. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-8069-470-5
Premiera: 11 października 2016

Podziękowania dla Prószyński i S-ka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *