Marie Kondo „Tokimeki” Muza

tokimeki-magia-sprzatania-w-praktyce

Encyklopedia sprzątania.

 

Uwrażliwienie na radość w domu? Czy istnieje coś takiego? Poznając metodę KonMari przekonacie się, że tak. Bo radość to tokimeki, a magia sprzątania w dużej mierze oparta jest na sortowaniu przedmiotów według stopnia czerpania z nich radości.

 

Sprzątanie jest proste. Można nieopatrznie wysnuć taki wniosek z codzienności. Zastanawiając się nieco głębiej dojdziemy do wniosku, że na co dzień sprzątamy pobieżnie, a nagromadzone w domu przedmioty często zalegają w nim zupełnie bezsensownie i w efekcie przytłaczają. Warto zakasać rękawy i zacząć od porządkowania przestrzeni wokół siebie, by finalnie z radością odkryć, że życie nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy nie jesteśmy w nim zasypani niepotrzebnymi przedmiotami. Czas zmierzyć się z samym sobą i rozpocząć maraton radosnego sprzątania. Ten poradnik pomoże w trudnym procesie porządkowania chaosu i nauczy kilku przydatnych trików, które niewątpliwie przydadzą się w codziennym życiu.

 

Wyeliminowanie wszystkiego, co może zaburzać radość, to prosta droga do stworzenia w domu przestrzeni pełnej elegancji i stylu. Pamiętajcie, porządkowanie jest zaraźliwe, więc łatwo puścić łańcuszek pozytywnej energii w dalszy obieg. I coś tak czuję, że uporządkowanie domu może być pierwszym krokiem do nowej jakości życia. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-287-0463-3
Premiera: październik 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza

komentarz

  1. […] „Magia olewania” stoi w opozycji do „Tokimeki” Marie Kondo? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *