Carl Frode Tiller „Osaczenie” Wydawnictwo Literackie

osaczenie

Meandry ludzkiej świadomości.

 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak widzą was inni? Po tej książce z pewnością zaczniecie.

 

Dramatyczna i wstrząsająca bezkompromisowością powieść o precyzyjnym układaniu wspomnień w całość, która ma dać odpowiedź o tożsamości konkretnego człowieka. Im głębiej w tajniki historii, tym więcej bolesnych i poruszających wniosków.

 

Pewnego dnia do jednego ze szpitali trafia młody mężczyzna z całkowitą amnezją. David jest zagadką, a jego milczenie to zaklęty krąg meandrów ludzkiej świadomości. Czy znajdzie się ktoś, kto rozwikła zagadkę jego przeszłości? Na ogłoszenie zamieszczone w prasie odpowiadają trzy bliskie mu osoby: Jon, przyjaciel ze szkoły, a obecnie pogubiony w życiu muzyk, Arvid, ojczym Davida, były pastor, teraz oddalony od Boga i przeżywający kryzys wiary z powodu niewyleczalnej choroby oraz Silje, znajoma z dawnych lat, zmagająca się z problemami  małżeńskimi. Każde z nich, w formie listów, wspomina przeszłość i odtwarza fakty z życia Davida. Porażająca jest nieścisłość tych relacji, które z każdą stroną jednak powoli zmierzają do wspólnego punktu.

 

Jakże różnie można odbierać jednego człowieka. Stosunki międzyludzkie, trudne relacje, szereg niedopowiedzeń i subiektywność w ocenie człowieka, wstrząsają i skłaniają do refleksji. Odarcie z powierzchownej osłonki i bezkompromisowe pokazanie prawdy, zaskakuje i emocjonalnie obezwładnia. Doskonała, prawdziwa, wnikliwa i ambitna literatura. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-08-06200-5
Premiera: wrzesień 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *