Joanna Furgalińska „Polska kuchnia. Rozsmakuj się w tradycji” PWN

polskakuchnia

Smak tradycji zachwyca.

 

Niepowtarzalność polskiej kuchni przyciąga największych smakoszy. Nigdzie pierogi ruskie, bigos, żurek, gołąbki czy rosół, nie smakują tak wyśmienicie, jak u polskich mam i babć. Do tego pachnący smalec, kiszony ogórek i doskonały chleb. Albo młode ziemniaczki z okrasą i dużą ilością koperku, a do tego zsiadłe mleko. Mmm… niebo w gębie, istna rozkosz dla podniebienia.

 

Joanna Furgalińska w przekonujący sposób pokazuje jak krok po kroku przyrządzić sztandarowe polskie dania. Tematyczny podział na zupy, dania mięsne, mączne, z grzybów i warzyw oraz ciasta, ułatwia znalezienie interesującego nas przepisu. Graficzne przedstawienie kolejnych faz przygotowania dania oraz ilości potrzebnych produktów zachęca od wypróbowania receptury.

 

Prostota przepisów i niewyszukane składniki konieczne do przygotowania tradycyjnych potraw to również magnes do zakasania rękawów i kulinarnych prób we własnej kuchni. Kto wie, może te tradycyjne, polskie dania, zaserwowane podczas rodzinnych spotkań, to klucz do smakowitego, kulinarnego sukcesu i zadowolenia wszystkich gości? Serdecznie polecam.

Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-0118-768-2
Premiera: 20 października 2016

Podziękowania dla PWN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *