Mac Barnett „Sam i Dave kopią dół” Dwie Siostry

samidave

W poszukiwaniu spektakularnego.

 

Znaleźć coś spektakularnego. To jest coś! Tylko jak szukać, by nie przeoczyć najważniejszego? Którędy pójść? W prawo? W lewo? A może jednak cały czas prosto? Nieraz można się zmęczyć takim szukaniem, ale przecież warto, bo coś spektakularnego z pewnością jest tuż obok, na dotknięcie ręki, tak blisko…

 

Cierpliwość popłaca, to jest pewne, choć czasem dość trudno zachować zimną krew, gdy ma się ochotę przerwać nużące zajęcie. Ale przecież cierpliwość popłaca i wynagradza cały trud! podwójnie. I warto o tym pamiętać.

 

Sam i Dave postanowili wykopać dół z przeświadczeniem, że znajdą coś spektakularnego. Kopali, kopali i kopali. Najpierw pionowo w dół, potem skręcili w prawo, następnie w lewo i znowu kopali pionowo. Czytelnik wie, czy to były dobre decyzje, ale nasi bohaterowie tej wiedzy nie mają. Cóż, jak w życiu. Sam i Dave natrudzili się niemiłosiernie. Czy w końcu natrafią na coś spektakularnego?

 

Wyjątkowa książka!!! Z drugim dnem, inteligentnym zakończeniem i sztuką pobudzania całych pokładów wyobraźni. Aż chce się rzec, spektakularna książka na półkach z literaturą dziecięcą! Jej pominięcie to duży błąd! Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-64347-07-8
Premiera: grudzień 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry

Brak możliwości komentowania.