Angelika Gumkowska „Damskie laboratorium” PWN

damskie

Pachnące laboratorium w domu.

 

Produkcja własnych kosmetyków domowym sposobem to całe mnóstwo plusów. Twoja skóra będzie ci wdzięczna, dostarczysz organizmowi znacznie mniej chemicznych substancji, będziesz mieć frajdę ze zrobienia samodzielnie naturalnych kosmetyków, staniesz się znana w najbliższym otoczeniu i poczujesz, że robisz coś, co lubisz.

 

W całej naszej nowoczesnej współczesności lubimy wracać do natury i prostoty. Stworzenie damskiego laboratorium we własnym domu tylko z pozoru jest karkołomnym zadaniem. Wystarczy odrobina chęci, optymizmu i energii do działania, by ruszyć z kopyta. Jeszcze trzeba zaopatrzyć się w podstawowe, niezbędne składniki potrzebne do produkcji różnych kosmetyków i można zaczynać. A gdy już się zacznie, to trudno skończyć. Żelowe mydełka, peelingi, masła i balsamy do ciała, cukrowe pasty do depilacji, błyszczyki, maseczki, kremy, kule do kąpieli i, uwaga!, perfumy według własnej receptury. To wszystko możecie zrobić ot tak, po prostu.

 

Czytając ten wyjątkowy poradnik nabiera się chęci do spróbowania, jak w praktyce wygląda produkcja kosmetyków. Z pewnością intrygujące jest mieszanie pachnących składników i tworzenie wyjątkowych kompozycji. Przy obecnej modzie na DIY taki pomysł to strzał w dziesiątkę. oryginalność produktów i ich niepowtarzalność działają jak magnes. Kobiety uwielbiają jedyne w swoim rodzaju produkty, więc warto zainwestować trochę czasu i pieniędzy, by stworzyć własne damskie laboratorium. W poradniku znajdziecie podstawowe informacje o składnikach potrzebnych do produkcji kosmetyków, drobiazgowe receptury oraz wskazówki, co jest potrzebne do rozpoczęcia takiej małej produkcji. Kto raz spróbuje, nie pożałuje i z pewnością połknie bakcyla.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-0119-042-2
Premiera: 25 listopada 2016

Podziękowania dla PWN

Brak możliwości komentowania.