Cathy Glass „Córeczka tatusia” Muza

coreczka-tatusia

Klucz do emocjonalnego spokoju.

 

Troska o własne dziecko może przybierać różne formy. Bywa, że nadopiekuńczość wymyka się spod kontroli. Emocjonalne kazirodztwo może wycisnąć bolesne piętno na dziecku, które nieuchronnie zmierza ku dorosłości. Czy wówczas poradzi sobie z wyzwaniami codzienności?

 

Cathy Glass od lat tworzy rodzinę zastępczą i pod jej dach trafiają różne dzieci. Jednym z nich jest siedmioletnia Beth, traktowana przez ojca jak księżniczka. Derek wychowuje swą córkę samotnie, więc gdy trafia do szpitala, ktoś musi zająć się dziewczynką. Cathy obserwuje u Beth szereg niepokojących zachowań, a wszystkie sprowadzają się do jednego wspólnego mianownika – ojca. Potrzeba intensywnych działań, by zmienić niepokojącą relację i wskazać obojgu właściwą drogę ku dorosłości. Skupiając się na pomocy Derekowi i Beth, Cathy nie zauważa, jak jej własny związek sypie się w posadach. Co będzie dobre dla jej rodziny?

 

Niepokojąca i zastanawiająca książka o pogubieniu się we wzajemnych relacjach między członkami rodziny. To pogubienie przybiera ogromne rozmiary, ale autorka ze spokojem wskazuje drogę do poukładania i posklejania tego, co pozornie już do siebie nie pasuje. Nadaremne jest zmuszanie kogoś do określonych zachowań. Tu kluczem jest zrozumienie prowadzące do emocjonalnego spokoju. Warto przeczytać i pomyśleć.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-287-0366-7
Premiera: 16 listopada 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza

Brak możliwości komentowania.