Monika Bień-Königsman „¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych” Dwie Siostry

ole

Hiszpania w pełnej krasie.

 

Roztańczony kraj pełen pozytywnej energii i miłości. Hiszpania. Bajecznie kolorowy przewodnik po kulturze tego kraju godny jest uwagi i młodszych, i starszych czytelników. Po lekturze tej książki będziecie bogatsi w wiedzę o tym niezwykłym kraju, w którym tak wiele się dzieje.

 

Tańczące andaluzyjskie konie, korrida, wzorzyste ściany w kafelkach, suszona świńska noga w urodzinowym prezencie, noworoczne połykanie winogron, mistrzostwa w drzemaniu. Lizaki z logo zaprojektowanym przez samego Salvadora Dali, falujące barcelońskie ściany i wiele innych ciekawostek znajdziecie na stronach tej książki. A na koniec niecodziennej wędrówki po urokliwej Hiszpanii autorka zaprasza do stołu, na którym znajdziecie tosty z pomidorami, gazpacho, prażone migdały na słono i owczy ser z miodem. Proste przepisy na smaczne dania, które niewątpliwie oddają klimat słonecznej Hiszpanii.

 

Aż chce się odwiedzić ten piękny kraj! Znając tak wiele faktów o kulturze i tradycji Hiszpanii ma się ochotę zobaczyć ją na własne oczy, by dotknąć, powąchać, posmakować… Piękna książka. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-64347-78-8
Premiera: grudzień 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry.

Brak możliwości komentowania.