Alina Białowąs „Obudź się, Karolino” Replika

karolino

Toksyczna miłość.

 

Jak wysoką cenę płaci się za toksyczną miłość? Czy tkwienie we własnych kompleksach może zaślepić jasność widzenia i przyćmić właściwy odbiór wysyłanych przez drugą połówkę komunikatów? Dlaczego w uczuciach tak łatwo o błąd? Wiele pytań, na które tak trudno znaleźć odpowiedzi osobie będącej bezgranicznie zakochanej. Dla obserwujących z boku taką toksyczną relację odpowiedzi są oczywiste. Tylko jak dotrzeć do uśpionej czujności, którą zatruwa toksyczna miłość?

 

Historia Karoliny napawa przerażeniem i wywołuje ciarki na plecach. Piękna, inteligentna, młoda dziewczyna tonie w kompleksach, a powodują je… piegi. Swe niepowodzenia w miłości kładzie na karb własnego wyglądu. Dodatkowo, nie do końca poznana przeszłość najbliższej rodziny powoduje niepewność i frustrację. Nagłe zainteresowanie ze strony przystojnego Filipa unosi Karolinę na wyżyny szczęścia. W miłosnym amoku nie zwraca uwagi na niepokojące sygnały w zachowaniu mężczyzny. Dobre rady bliskich osób uważa za wrogie względem siebie. Dokąd zaprowadzi ją ta wąska i wyboista droga?

 

Trudny i niepokojący temat został podjęty w tej powieści. Życiowe wybory tak często nie do końca przemyślane, a główny powód pomyłek to silne uczucie, które jest w  stanie zupełnie zagłuszyć głos rozsądku. Czy faktycznie trzepoczące motyle w brzuchu mogą uśpić czujność i doprowadzić do przykrego finału ćmy zbliżającej się bezmyślnie do światła? Dobrze, gdy w tej wędrówce można liczyć na rodzinę i wiernych przyjaciół. Gorzej, gdy ich nie ma na wyciągnięcie ręki.

 

Książka wywołuje wzruszenie i po jej lekturze nie tak łatwo przejść do porządku dziennego. Ku przestrodze, a może dla zachęty, by przejrzeć się w historii Karoliny jak w lustrze? Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-7674-524-4
Premiera: grudzień 2016

Podziękowania dla Repliki.

Brak możliwości komentowania.