Laurent Bourgeois „Mięta dla zdrowia i urody” Jedność

skład_mięta.indd

Poczuć miętę do mięty.

 

Niezwykłe zioło w wielu odsłonach. Zachwyca świeżością, aromatem i orzeźwiającym smakiem. Do zastosowania w kuchni, lecznictwie i dbałości o urodę. Nie ma sobie równych wśród ziół, w dodatku świetnie komponuje się z wieloma z nich. Poznajcie wyjątkowo skromną i niezwykłą w swej prostocie miętę.

 

Już starożytni Egipcjanie znali miętę. W średniowiecznych przyklasztornych ogrodach miała czołowe miejsce, a w krajach Afryki Północnej jest pięknym symbolem gościnności. Mięta to czujny umysł, wyostrzone zmysły i gorące serce. Chcesz poczuć miętę do mięty? Ta książka z pewnością zarazi was niezwykłą pasją do korzystania z dobrodziejstw tej rośliny.

 

Ha, myślicie, że mięta to po prostu mięta? Nic bardziej mylnego. Gatunków mięty jest całe mnóstwo, tych najbardziej znanych jest przynajmniej dwadzieścia. Kto by pomyślał, że istnieje mięta bananowa albo truskawkowa? A jednak!

 

Książeczka zawiera pięćdziesiąt przepisów na różne zastosowania mięty w domu. Na jej bazie można przygotować pastę do zębów, sos, środek na chorobę lokomocyjną, odświeżacz powietrza, lemoniadę, wino, syrop na kaszel, oczyszczającą inhalację, odprężającą kąpiel, maseczkę na twarz, środek owadobójczy, pączki, galaretkę, chrupki i cukierki. Proste wykonanie, niewymagające składniki i w pełni zadowalający efekt. Przepisy wzbogacono o praktyczne porady i ciekawostki. Istna miętowa pigułka na wiele problemów, zamknięta w kieszonkowej książeczce. Miętowo polecam!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-7971-140-6
Premiera: styczeń 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność.

Brak możliwości komentowania.