Katarzyna Ryrych „Życie motyli” Wydawnictwo Literackie

Zycie motyli

Przedpremierowo.

 

Otrząsnąć się z letargu codzienności.

 

Czy życie musi być wieczną zmarzliną, pełną pesymizmu i syzyfowych działań? Jak długo można dojrzewać do zmiany jestestwa, by „ja” stało na pierwszym miejscu, a nie daleko poza szeregiem? Czy przeobrażanie się poczwarki w motyla musi być tak długim i bolesnym procesem?

 

Katarzyna Ryrych przedstawia pozbawioną lukru historię Izydory, kobiety na wskroś samotnej, opuszczonej przez męża i syna, pozbawionej perspektyw i optymizmu. Znajdując kąt u ciotki Zofii w prowincjonalnej miejscowości, marzy o odwróceniu losu i sprzyjających wyborach na kole fortuny. Nie łudźcie się, że to jedna z tych oklepanych opowiastek o cudownej przemianie zachodzącej gdzieś na końcu świata, z przyjaznym spojrzeniem lokalnej społeczności, która przyjmuje bohaterkę z otwartymi ramionami, a miłość, cudownym zrządzeniem losu, spada na nią jak grom z jasnego nieba. Tu jest inaczej. Bardziej życiowo. Prawdziwie. Bez cukru charakterystycznego dla początku nowej drogi. Prowincja nieźle daje w kość Izydorze, a bilans wspomnień wciąż dziwnie jest po stronie strat. A może właśnie ten zimny prysznic jest konieczny, by przejść bolesny proces oczyszczenia?

 

Dzięki tej książce łatwiej otrząsnąć się z letargu codzienności, co pozwoli uniknąć błędów popełnionych przez bohaterkę. Rezygnowanie ze swoich pasji, zamierzeń i planów, nawet dla najbliższej osoby, wcześniej czy później odbije się czkawką. Nie da się oszukać samego siebie! Los i tak pokaże, że wszelkie wyrzeczenia w imię przeróżnych form miłości są błędem.

 

Sięgnijcie po tę prawdziwą, nieskomplikowaną fabularnie, ale głęboką w przekazie powieść o odkrywaniu nowej szansy, wewnętrznym rozwoju i zmianie, na którą nigdy nie jest za późno.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-08-06302-6
Premiera: 16 lutego 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Brak możliwości komentowania.