Manu Palau „Gra na emocjach” Nasza Księgarnia – gry

DSC02938

Pudełko pełne emocji.

 

Dawno nie czułam się tak pozytywnie nakręcona grą planszową. Może dlatego, że to gra na emocjach!

 

Minimalistyczne pudełeczko, na którym widzimy bombę z zapalonym lontem, wróży wybuchową zawartość. Otwieramy, a tam, cóż, mnóstwo kart z różnymi symbolami. Niby nic takiego, a jednak. Rozpoczęcie gry to pierwszy krok do całkowitego w nią wsiąknięcia. Ale do rzeczy.

DSC02939

Wiadomo, że emocjami można nieźle pograć, a jeszcze bardziej na emocjach! Zastanawialiście się kiedyś, jak byście się odnaleźli w danej sytuacji? Co czulibyście w czasie burzy na środku pustkowia? Albo wygrywając szóstkę w lotka? Co zrobilibyście podczas awarii windy między piętrami, gdy jedynym towarzystwem jest groźnie wyglądający nieznajomy? No właśnie. Emocji jest mnóstwo, a właściwe ich dostosowanie do sytuacji czasem może być zaskakująco trudne. Co ciekawe, każdy z nas w tej samej sytuacji może czuć się zupełnie inaczej i na tym również polega urok tej gry.

 

DSC02937

Sto dziesięć kart z grafikami różnych emocji, pięć kart z przykładowymi sytuacjami, do których trzeba dopasować emocje, cztery karty bez symboli, takie jokery, które przydadzą się w sytuacji bez wyjścia.

 

Byłoby łatwo, gdybyśmy mogli wybrać sobie karty i dopasować je do sytuacji, ale cały ambaras polega na tym, że karty z emocjami dostaje się zupełnie z przypadku, o którym decyduje potasowanie kart przed rozpoczęciem gry.

DSC02928

Jest wesoło, kreatywnie, inteligentnie (!), po prostu emocjonalnie. I o to chodzi! W grę z powodzeniem mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli, w dowolnej konfiguracji. Dobra zabawa gwarantowana! Zdecydowanie polecam!

wiek: 10-110 lat
liczba graczy: 3-10
czas gry: 20 minut
wymiary: 90 x 90 x 75
waga: 150 gramów
EAN: 590-2719-470-18-9

DSC02932DSC02936

DSC02936

DSC02929

Za szereg emocji przy pasjonującej grze serdecznie dziękuję Naszej Księgarni

Brak możliwości komentowania.