Anna Tabak „Bursztynowy anioł” Zysk i S-ka

BursztynowyAniol_500

Przedpremierowo/Rekomendacja okładkowa

 

Diament czy bursztyn?

 

Blask szlachetnego diamentu może przyćmić naturalność bursztynu, ale na dłuższą metę nie da się oszukiwać uczuć. Pozory i brak szczerych emocji prowadzą zwykle do porażki. By się o tym przekonać, niejednokrotnie trzeba przejść długą drogę, a potem podjąć próbę naprawy błędów.

 

Na prawdziwe uczucie nigdy nie jest za późno, bo „miłość cierpliwa jest, łaskawa jest, nie szuka poklasku…”. Czeka, by rozkwitnąć skromnym, lecz prawdziwym kwieciem. Przekonała się o tym bohaterka powieści, Joanna Kowalik, młoda studentka marketingu. Żyjąc w świecie pozorów, błędnych decyzji i wyborów, zapomniała o tym, co dla niej naprawdę ważne. Kierunek studiów, wybrany bardziej ze względów praktycznych, niż zgodnie z zainteresowaniami, chłopak, na którym się zawiodła, niedoceniona przyjaźń i zaniedbane relacje z bliskimi. A wszystko w imię szukania własnej drogi. Nieco w mroku i we mgle, stąd tak wiele porażek. Porzucona przez Alexa za wszelką cenę chce złagodzić ból rozstania. Angażuje się w związek z przystojnym Michałem, nie zdając sobie sprawy, że zachłyśnięcie pięknem i bogactwem to nie wszystko. Na szczęście może liczyć na przyjaciółki, Agatę i Karolinę, a także na wiernego jej Manu, czyli Emanuela, pasjonata fotografii. Na własnej skórze przekonuje się, jak smakuje blask diamentu, a niedoceniany bursztyn, choć w cieniu, ma niezwykłą moc. Czy Joanna wyjdzie na prostą?

 

To, co blisko nas, tak często pozostaje niezauważone. W pogoni za miłością łatwo ją przeoczyć. Złudne piękno, toksyna zatruwająca właściwe relacje i fałszywy blask zaślepiający prawdziwe uczucie sprawiają, że trudno znaleźć właściwą drogę ku realizacji siebie. Pospolity bursztyn wygląda przeciętnie w blasku szlachetnego diamentu. Czy jednak ten blask nie jest fałszywy? Naturalność, prostota, sympatia, zrozumienie, piękno niewyszukanych gestów i przyjaźń, która może być wstępem do miłości. Warto je zauważyć. Młodość, błędne decyzje oraz sztuka naprawiania błędów to podstawa, konieczna na drodze do zmiany toru życia. Trzeba tylko chcieć to zrobić.

 

Na okładce:

 

Historia Joanny potwierdza, że wystarczy chcieć, by zmienić tor kolei swego życia. Podążanie za złudnym blaskiem, może zaślepić to, co piękne i prawdziwe. Warto docenić siłę prostoty uczuć i uważać, by przytłaczający, szlachetny diament nie przyćmił naturalności skromnego bursztynu. Przeczytajcie koniecznie!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
Premiera: 27 lutego 2017

Za zaufanie serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

2 komentarzy

  1. […] LITERACKI ŚWIAT CYRYSI SUBIEKTYWNIE O KSIĄŻKACH KĄCIK Z KSIĄŻKĄ KSIĄŻKI MONI KSIĄŻKI W ETERZE […]

  2. […] wydawcy:  Bursztynowy anioł to napisana od serca historia o miłości, przyjaźni, szukaniu własnej ścieżki, a także […]