Hector Garcia, Frencesc Miralles „Ikigai” Muza

ikigai

Terapia sensu życia.

 

Tak często emanujemy pesymizmem i nie odczuwamy sensu życia. Dlaczego? Powodów może być wiele, ale ten podstawowy tkwi w zbyt dużej ilości zmarnotrawionego czasu, bądź wykonywania zadań, do których nie pała się entuzjazmem. Tymczasem, szczęście płynie z bycia stale zajętym. To ikigai. Prosto z japońskiej wyspy Okinawa.

 

Niezwykłe to miejsce na Ziemi. Właśnie tam na każde sto tysięcy mieszkańców przypada ponad dwudziestu czterech stulatków. Szczęśliwych  i energicznych stulatków. Jak oni to robią? Zwyczajnie! Ich życiem rządzi ikigai. To niezwykła radość sprawiająca, że życie staje się długą i przyjemną podróżą. W jaki sposób można zdobyć tajemnicze ikigai? Ta książka wiele tłumaczy.

 

Każdy z nas ma własne ikigai, trzeba je tylko odkryć. Aktywność fizyczna, lekkostrawna dieta, pielęgnowanie przyjaźni, radość życia i to coś, indywidualnego dla każdego z nas, co sprawia, że chce się żyć. Pasje, powołanie, misje do spełnienia, praca, którą się naprawdę lubi, to punkty zapalne, którym warto się przyjrzeć. Można tam odnajdziecie ikigai? A może trzeba będzie nieco głębiej zajrzeć do wnętrza? Warto poszukać, bo owoce będą wielkie. Satysfakcja, szczęście i sens życia, dzięki któremu każdy poranek stanie się inspiracją do działania.

 

Ta książka odkrywa wiele ważnych sekretów, które prowadza do długiego i przyjemnego życia. Bez narzekania, pesymizmu i czarnych chmur, które tak często na własne życzenie mamy nad głową. Zajrzyjcie koniecznie! Książka warta zauważenia.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-287-0484-8
Premiera: 1 lutego 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

Brak możliwości komentowania.