Catarina Sobral „Aciumpa” Dwie Siostry

aciumpa

Podróż przez krainę części mowy.

 

Czym jest tajemnicza aciumpa? Może to rzeczownik? A może przymiotnik? Albo czasownik? A może jednak przysłówek? Aciumpę można odmieniać na wiele sposobów, więc może jest liczebnikiem? Ogólne zamieszanie z tą aciumpą! Ale dzięki temu łatwiej przyswoić wiadomości o częściach mowy.

 

Razu jednego pewien badacz dokonał niezwykłego odkrycia. W starym słowniku znalazł słowo „aciumpa”. Nie było łatwo ukryć znalezisko, więc wiadomość o nim rozeszła się błyskawicznie. I każdy miał inne zdanie o aciumpie. Upatrywano w niej niemal każdej części mowy i, co ciekawe, w każdej odnajdywała się znakomicie. Aciumpować, aciumpne, najaciumpniej. A niech to, aciumpa!

 

Niewiele czasu minęło, by aciumpa weszła do codziennego języka i stała się słowem absolutnie uniwersalnym. Nawet stutrzydziestosiedmioletnia Zulmira przyznała się do jej znajomości. Tak to z tą aciumpą było…

 

Fenomenalna książka o częściach mowy. Dzięki niej nauka ich rozróżniania jest znacznie prostsza. Oryginalnie, interesująco i intrygująco. Treść książki zachęca do podróży przez krainę części mowy również z innymi słowami. Wszystko zależy od waszej wyobraźni. Warto wybrać się w taką podróż. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 36
ISBN: 978-83-65341-25-9
Premiera: 22 lutego 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry.

Brak możliwości komentowania.