Dorota Schrammek „Niepełka” Szara Godzina

niepelka

Szkoła tolerancji.

 

Tolerancji i szacunku można się nauczyć. Trzeba tylko chcieć. I schować do kieszeni zarozumiałość, dumę i egoizm, bo te nie popłacają. Za to prawdziwa przyjaźń, albo przynajmniej zdrowe relacje koleżeńskie, przydają się na każdym kroku.

 

Kinga jest zarozumiałą i arogancką trzynastolatką. Wydaje się jej, że świat stoi i jej stóp, bo ma talent wokalny i tłumy ją uwielbiają. Niestety, sława nie zwalnia jej od nauki, a niezdrowa duma szybko odbija się czkawką.

 

Weronika jeździ na wózku. Niedawno przeprowadziła się do Trzebiatowa i z trudem pokonuje przeciwności w budowaniu nowej rzeczywistości. Raz za razem staje się ofiarą drwin Kingi. Czy te wszystkie perfidne akcje wynikają z niepewności Kingi co do roli klasowej liderki?

 

Doskonała, lekka i mądra w przekazie książka dla młodzieży, o młodzieży. Codzienne problemy z życia wzięte zmuszają do przemyśleń i wyciągania wniosków. To świetna szkoła tolerancji i szacunku względem drugiego człowieka, a nawet do samego siebie. Realne kłopoty, współczesne bolączki i zaufanie, które warto wokół siebie budować. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-656-8415-8
Premiera: 15 marca 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

2 komentarzy

  1. Sama okładka zupełnie do mnie nie trafia (i pewnie nigdy nie pomyślałabym, co się za nią kryje), ale treść już jak najbardziej. Na pewno polecę swoim małym kuzynkom :)