Anna Klejzerowicz „Królowa Śniegu” Filia

krolowa sniegu

Zmowa milczenia.

 

Tajemnicza postać w bieli i powtarzające się przypadki zamarznięć ludzi. Okrutne fatum, czy perfidnie zaplanowane zbrodnie?

 

Prowincjonalne Kryszewo, gdzieś pod Gdańskiem. Życie toczy się schematycznym torem. Dobre rzeczy są szeroko rozpowszechniane, a te złe, skutecznie zamiatane pod dywan. W lasach zamarzają ludzie. Klątwa? A może ktoś pomaga, by ofiar było więcej? Sprawę bada policja, a własne śledztwo prowadzi bezkompromisowa Felicja Stefańska, rzeczniczka prasowa urzędu gminy i dziennikarka. Szybko okazuje się, że z tragediami ma związek baśń o Królowej Śniegu. Kto stoi za tą mroczną postacią?

 

W rasowej baśni dobro powinno zwyciężać nad złem. Czy tak jest również w kryminale Anny Klejzerowicz? Sporo krętych dróg i mieszania szyków tu znajdziecie. Przeszłość brutalnie puka do drzwi mieszkańców Kryszewa i echem niesie się po teraźniejszości. Strach ma tu realną postać, a sprawiedliwość wybitnie subiektywne znaczenie. Miecz przeznaczenia wisi nad głowami, a milczenie wydaje się rozsądnym wyjściem z patowej sytuacji. Jedna charyzmatyczna osoba postanawia pozbawić ludzi złudzeń o rzekomej klątwie i odnaleźć zabójcę. Kto się nim okaże i dlaczego zabija?

 

Doskonała i wcale niebaśniowa książka, w której zło długo gra pierwsze skrzypce, a prowincja straszy stereotypami i zmową milczenia. Polecam waszej uwadze.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 280
ISBN: 978-83-8075-198-9
Premiera: 15 lutego 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Filia.

Brak możliwości komentowania.