George du Maurier „Trilby” Replika

trilby

Mała, wielka Trilby.

 

Czy można przekonać kogoś do miłości? Czy ofiara uczucia znajdzie szczęście u boku adoratora? Powieść pełna ekspresji i wzniosłości. Trilby. Iluzja miłości.

 

Trzej muszkieterowie pędzla – Taffy, Laird i Mały Billee. Ich pierwsze kroki w świecie artystów i sztuki. Niezwykła znajomość z charyzmatycznym Svengali, która wyznacza rytm ich życia. A do tego Trilby O’Ferrall, pełna pychy i próżności, egoistyczna modelka. Mała Trilby roztacza wokół siebie aurę kobiecości i namiętności, całkowicie zaślepiając osoby w swym otoczeniu. Nic dziwnego, że Svengali zakochuje się w niej bez pamięci. Chce dopiąć swego i przekonać Trilby do miłości, choć ona sama ma na oku kogoś innego. Jak zakończy się ta historia?

 

Wiele można zrobić dla miłości. Okazuje się, ze nawet można nauczyć śpiewu kogoś, kto dotąd nie odróżniał podstawowych dźwięków. W powieści ścierają się mocne charaktery, a rywalizacja między bohaterami, choć  nie do końca jawna, jest absolutnie wyczuwalna. Jest jakaś ekspresja w prozie Goerge’a du Mauriera. Ekspresja, którą trudno oddać słowami. Tu słowa są jak malowane pędzlem i śpiewane najpiękniejszymi akordami. Czyste, piękne, klasyczne. Choćby dla tych wzniosłych wrażeń warto sięgnąć po tę książkę.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-7674-558-9
Premiera: styczeń 2017

Podziękowania dla Repliki.

Brak możliwości komentowania.