Iwona Słabuszewska-Krauze „Portugalka” Prószyński i S-ka

portugalka

Dojrzeć do odkrycia tajemnicy.

 

Tajemnica, do której odkrycia trzeba dojrzeć. Chłodne relacje w rodzinie, od których trzeba uciec. Misternie układana przyszłość zmieniająca przeszłość. I Dolina Douro w Portugalii, tak uroczo nieprzenikniona i dualna.

 

Relacje między rodzicami Sophie zawsze były chłodne. Zupełnie inne od tych uczuć, którymi obdarzają Sophie. Ciepło i chłód, światło i mrok. Niemal jak w Portugalii, gdzie Sophie ma swój kawałek ziemi do zagospodarowania. Wraz z ziemią otrzymuje zadanie, by położyć świeże kwiaty na grobie Horacia. Kim był Horacio? Jaką rolę pełnił w życiu rodziców Sophie? Aby się o tym przekonać, trzeba wyruszyć w podróż do Doliny Douro. Tam Sophie poznaje charyzmatyczną Gabrielę, seniorkę rodu winiarzy, Leonardo, cenionego w świecie producenta win i zagadkową Camilę. Po nitce do kłębka Sophie poznaje losy ludzi, którzy tylko pozornie są jej obcy.

 

Jest klimatycznie, to przede wszystkim. Portugalskie zwyczaje, temperament ludzi z tego regionu świata, aura zmieniająca się ze skrajności w skrajność i tajemnica sącząca się jak krople wina wprost do ust. Wszystko ma swoje miejsce. Są nawet niespokojne dusze i lęk przed nieznanym. Wspomnienia i plany na przyszłość cudnie się przenikają, a bezinteresowna miłość nigdy nie umiera. Podążanie krętymi drogami do odkrycia prostej prawdy jest cudowną przygodą, która wreszcie odsuwa w dal bezsilność bohaterki. Tęsknota zostaje zamieniona w oczekiwane zadośćuczynienie, a nienawiść przestaje mieć rację bytu. Doskonała książka.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 376
ISBN: 978-83-8097-122-6
Premiera: 18 kwietnia 2017

Dziękuję Prószyński i S-ka :)

Brak możliwości komentowania.