Joyce Maynard „W sieci złudzeń” Muza

w-sieci-zludzen

Nie wszystko złoto, co się świeci.

 

Jak wybrać między prawdą a iluzją, gdy granice między nimi niepokojąco się zacierają? Trzeba postawić na to, co sprawdzone, nawet wtedy gdy jest mocno nadwerężone. Bo w prostocie i błahych drobiazgach tkwi szlachetne piękno.

 

Świat Helen legł w gruzach, gdy mąż zostawił ja dla innej kobiety, a ucieczka w świat nałogu zakończyła się utratą praw do wychowywania syna. Do tego spadek w sferze zawodowej. Kiedyś artystyczna dusza i wnikliwy fotograf,  a teraz chałturnik dorabiający w firmie cateringowej. Poszukując emocjonalnych więzi, poznaje Avę i Swifta Havillandów, zamożnych właścicieli fundacji na rzecz zwierząt. Zachłyśnięcie ich urokiem całkowicie zaślepia racjonalną dotąd Helen. Potrzeba wstrząsu, by zweryfikować swoje życie i kryteria doboru ludzi, którym powierza się swoje troski.

 

Straszne, gdy osoby, którym się ufa i oddaje im niemal wszystko, nagle okazują się zwykłymi manipulantami i oszustami. Piękne, że z emocjonalnego amoku również można się podnieść i nadal optymistycznie patrzeć w przyszłość. Szkoda, że trzeba uczyć się na własnych błędach.

 

Przedstawiona opowieść przypomina, że warto mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się zwieść sympatycznym pozorom manipulacji. Nie wszystko złoto, co się świeci. Jakże aktualna to prawda. Przeczytajcie koniecznie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-287-0535-7
Premiera: 29 marca 2017

Podziękowania dla Muzy.

Brak możliwości komentowania.