Rachel Williams „Atlas przygód zwierząt” Nasza Księgarnia

atlas_przygod_zwierzat

Imponujący świat zwierząt.

 

Świat pełen fascynujących zwierząt w jednej książce. Odkryj go, zaprzyjaźnij się ze zwierzętami z różnych kontynentów, przeżywaj własne przygody w wyjątkowych miejscach na Ziemi i zrozum, jak ważne miejsce zajmują te stworzenia w przyrodzie.

 

Odważne i bojaźliwe, małe i ogromne, szybkie i powolne, imponujące i dziwne, samotnicy i żyjące w wielkich stadach. Różne zwyczaje, rzadkie cechy, niezwykłe umiejętności. Wielkie wędrówki, fascynujące zwyczaje godowe i zdumiewające walki. Świat zwierząt w zasięgu małych rąk.

 

Najpierw Afryka. Rozległe sawanny, gęste dżungle i przepastne oceany obfitujące w najróżniejsze stworzenia, które mają swoje sposoby na przetrwanie. Spotkacie tu lemury, żółwie, goryle, słonie, żyrafy i skorpiony, ale też znajome jaskółki dymówki. Biegające, pływające, zwisające i walczące.

 

Potem Europa. Puszcze, góry i pastwiska. Wilki, niedźwiedzie, orły, rysie i dzięcioły. Budujące gniazda, latające, stadne i niezwykłe zwierzęta.

 

Teraz Azja. Bezkresne stepy i ostry klimat. Potężny tygrys syberyjski, psotny orangutan i rzadka panda wielka. A do tego pawie.

 

Urocza Australia i Oceania. Lasy deszczowe i góry. Kangury, strusie, kraby, rajskie ptaki i delfiny. Tańczące, śpiewające, skaczące. Imponujące. I te rafy koralowe…

 

Obie Ameryki. Od skutej lodem Kanady, przez prerie, góry i wypalone słońcem pustynie. Piękne krajobrazy i niezwykłe zwierzęta. Długo by wymieniać.

 

Na koniec Antarktyda. Zimna, wietrzna i sucha. Pingwiny, płetwale i kałamarnice. Najwięksi twardziele na świecie.

 

Krótko mówiąc, wspaniała, edukacyjna, zachwycająca formatem i ilustracjami książka. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 88
ISBN: 978-83-10-13162-1
Premiera: marzec 2017

Podziękowania dla Naszej Księgarni.

Brak możliwości komentowania.