Rafał Socha „Abubaka” Oficynka

abubaka

Gwarancja szczęścia.

 

Pomoc przypadkowej osobie może zakończyć się tragicznie. Może też otworzyć furtkę do iście nieznanego, choć dziwnie bliskiego świata. Równoległa rzeczywistość? Powrót do przeszłości? Szansa na poprawę błędów? A może sposób na docenienie tego, co się ma i gruntownej weryfikacji uczuć? Zadziwiająco dobra powieść. Polecam zmierzenie się z „Abubaką”.

 

Michał Kownacki wiedzie spokojne, dość ustabilizowane życie. Wraz z żoną Klaudią i córką Laura spędza urlop w Zakopanem. Podczas banalnego spaceru Krupówkami, jest świadkiem ataku garstki wyrostów na ulicznego mima. W ludzkim odruchu spieszy mimowi z pomocą. Tym samym pada ofiara pobicia, wyniku którego traci przytomność. Po przebudzeniu świat jest nieco inny. Michał czuje jakby trochę cofnął się w czasie i wiele spraw w życiu jeszcze się nie wydarzyło. Zderzenie z przeszłością jest lustrem,  w którym można się doskonale przejrzeć i podjąć próbę rozwiązania niegdyś zakończonych, lecz nie do końca jasnych spraw. Michał wie jedno, chce powrócić do przyszłości, która jest jego gwarancją szczęścia. Jednak droga do ukochanych kobiet jest kręta i pełna pułapek. Czy uda się odnaleźć siebie?

 

Rafał Socha. Coś tak czuję, że po tym debiucie będzie to rozpoznawalne nazwisko w literaturze obyczajowej. Doskonały, lekki styl, rozbudowana fabuła, pokłady wyobraźni i intrygujący bohater. Gatunkowo, miks science-fiction, kryminału, powieści obyczajowej, psychologicznej i sensacyjnej z elementami thrillera. A wszystko w świetnie oddanej scenerii współczesności. Ja stawiam piątkę z plusem i czekam na kolejne tytuły spod pióra tego autora.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-64307-88-1
Premiera: luty 2017

Serdecznie dziękuję Oficynce.

komentarz

  1. […] Całość opinii do przeczytania w tym miejscu. […]