Tomasz Hildebrandt „Dotyk” Wydawnictwo Akurat

dotyk

Niszczące podmuchy agresji.

 

Współczesna Marsylia. Płonąca Marsylia. Ociekająca krwią, strachem i terrorem. Imigranci spotykają się ze skrajną niechęcią. Niemal w każdym zakątku wybuchają zamieszki. Władze wydają publiczny zakaz manifestowania wiary w islam. Wojna wisi w powietrzu. Patową i napięta sytuację pogłębia nieznany, śmiercionośny wirus, który przenosi się przez dotyk. Czy za największym kryzysem we Francji ktoś stoi? A może to okrutny przypadek i efekt wieloletnich zaniedbań? Jak przeżyć w ciągłym zagrożeniu śmiercią?

 

Poruszająca książka, która bez wątpienia prowokuje do przemyśleń. Trwanie w ciągłym, panicznym strachu prowadzi do spustoszenia w psychice ludzi. Pragnienie stworzenia jedności w społeczeństwie, opartym na mocnym fundamencie zaufania, jest niemal jak iluminacja. Im więcej złych zdarzeń, tym mniej nadziei w głowach ludzi. Budzą się pierwotne instynkty i chęć odwetu. W chaosie trudno ocenić kto jest kim, więc zemsta przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Szukanie otrzeźwienia i nowej drogi staje się karkołomnym zadaniem. Realny wróg ukrywa się pod różnymi postaciami i trudno z nim walczyć. Walka o życie odsuwa na plan dalszy kwestie moralne.

 

Ta powieść jest ogromnym kotłem emocji, w którym aż wrze od przeróżnych reakcji. Od fikcji do realnej rzeczywistości dzieli tylko mały krok. Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-2870-597-5
Premiera: 12 kwietnia 2017

Dziękuję Wydawnictwu Akurat.

Brak możliwości komentowania.