Hanna Greń „Jak kamień w wodę” Replika

Jak_kamien_w_wode_Polowanie na Pilszkę _72

Patronat medialny

 

Kamuflaż uczuć.

 

Pozory potrafią zakłamać każdą prawdę. Brak ufności, zaślepienie schematami, rutyna i zamknięcie na czyjeś słowa, prowadzą do porażki. Osobistej i zawodowej. Czy uda się naprawić błędy?

 

Kornelia Pliszka nie miała łatwego życia. Dzieciństwo spędzone w poczuciu braku miłości, akceptacji i zrozumienia ze strony rodziców, młodość nadszarpnięta próbą gwałtu i dorosłość pełna bólu i nierozliczonych spraw. Pojawienie się stalkera dręczącego codzienność przechyla szalę niepokoju i braku bezpieczeństwa własnego jestestwa. Gdy sprawę przejmuje ten sam funkcjonariusz, który przed laty za wszelką cenę chciał zdyskredytować Kornelię, kobieta traci wiarę w pozytywne rozwiązanie sprawy. Wrogość i niechęć trzeba jednak zmienić na zupełnie odmienne odczucia, choć to niepokoi bohaterkę.

 

Doskonała powieść o ludzkich emocjach, które nie zawsze podlegają utartym schematom oraz o sile pozorów kształtujących kolejne zdarzenia. Bark otwartości i wsłuchania się w czyjeś słowa zazwyczaj prowadzą do błędnych konkluzji. Kamuflaż uczuć też nie jest dobry, bo odbija się na ludzkim życiu. Perfidność góruje nad uczciwością, a prawda ma nikłe szanse na obronę, gdy nie znajdzie się ktoś, kto w pełni jej zaufa. Twarde dowody uwiarygodniają siłę kłamstwa, lecz czy tylko to, co dotykalne liczy się w życiu? A gdzie kwestia zaufania? Gdzie bezpieczne ciepło?

 

Wiarygodna, wciągająca, wielowątkowa i pełna przeróżnych emocji powieść, którą stanowczo polecam i z dumą jej patronuję. Jaka będzie kolejna odsłona serii „Polowanie na Pliszkę”, skoro teraz tak wiele się zagmatwało, zapętliło i rozstrzygnęło wcale nie na korzyść bohaterów? Jestem bardzo ciekawa.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-7674-589-3
Premiera: 18 kwietnia 2017

Serdecznie dziękuję Replice.

komentarz

  1. […] książki „Jak kamień w wodę” wróżyło tylko jedno. Niespodziankę. Bo co innego może zwiastować nagła śmierć głównej […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *