Maria Ulatowska, Jacek Skowroński „Tylko milion” Prószyński i S-ka

tylko.milion

Furtka do szczęścia.

 

Pieniądze szczęścia nie dają. Ba! Mogą nawet przeszkadzać w jego osiągnięciu. Niewiarygodne? Sięgnijcie po tę powieść, by się przekonać, że czasem gruby portfel to tylko problemy.

 

Matylda Ulęcka otrzymuje pokaźny spadek po byłym narzeczonym babki. Aby w pełni zasilił jej konto musi spełnić jeden warunek. Ma miesiąc, by wydać milion dolarów. Nie na luksusowy dom, jacht, czy dzieła sztuki, ale na własne przyjemności. Matylda jest zachwycona, bo nie ma nic prostszego od wydawania pieniędzy. W dodatku, nigdy dotąd nie stała przed możliwością wspaniałych, światowych wakacji bez finansowych ograniczeń. Wraz ze swym partnerem Januszem wyrusza w podróż życia, a zaczyna ją od Paryża. Szybko okazuje się, że wydawanie dużych pieniędzy wcale nie jest takie proste, jak pozornie może się wydawać. Pojawiają się zupełnie nieprzewidziane okoliczności i uwikłanie w podejrzane kręgi i interesy. Jak z tego wybrnąć?

 

Powieść obyczajowa szybko nabiera rumieńców i zmienia się w sensacyjną, z niebezpieczeństwem czyhającym tuż za rogiem. Emocje buzują, gdy fabuła rozwija się w szaleńczym tempie. Lekkość i swoboda szybko ustępują miejsca wątkom cięższego kalibru. Pieniądze, które grają w opowieści pierwsze skrzypce, zmieniają znaczenie jak w kalejdoskopie. Przez cały czas są ważne, ale w różny sposób. Bo właściwie wykorzystane pieniądze mogą być furtką do prawdziwego szczęścia. Szkoda tylko, że tak niewielu odkrywa ścieżkę do niej prowadzącą.

 

Duet Ulatowska – Skowroński jak zwykle zachwyca lekkością przekazu, przyjaznym językiem, doskonałym poczuciem humoru i morałem, który nie należy do banalnych. Mistrzowie życiowej obserwacji! Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 440
ISBN: 978-83-8097-118-9
Premiera: 25 kwietnia 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak możliwości komentowania.