David Baddiel „Magiczny kontroler” Wydawnictwo Lemoniada

magiczny-kontroler

Pułapki wirtualnego świata.

 

Niepokojąco duża ilość czasu spędzanego przed komputerem może być powodem do myślenia o uzależnieniu od gier. Przywiązanie do gamepada, jak do najlepszego przyjaciela, potwierdza te przypuszczenia. Ale jak się oprzeć wirtualnym realiom, gdy jest tam tak dobrze?

 

Fred i Ellie są jedenastoletnimi bliźniakami. Oboje uwielbiają gry komputerowe. Spędzają w nich mnóstwo swego wolnego czasu. W nich, bo faktycznie wchodzą w wirtualną rzeczywistość bez umiaru. Czasem trudno się z nimi porozumieć, gdy ściskają w dłoniach swe gamepady. Nic dziwnego, że nie wahają się ani chwili, gdy Tajemniczy Człowiek z komputera proponuje im magiczny kontroler…

 

Pouczająca książka o sile tkwiącej w uzależnieniu od elektroniki. Przypomina, by zachować umiar i rozwagę. Nakazuje czujność w kontaktach z nieznajomymi w sieci oraz udowadnia, że otrzeźwienie bywa szokujące. W obliczu realnego zagrożenia nawet młody, niedoświadczony człowiek instynktownie wybiera drogę ucieczki lub walki. Magiczny kontroler przestaje mieć znaczenie, gdy zagrożone są podstawowe wartości. Aby to zrozumieć, trzeba choć na chwilę opuścić wirtualny świat. Polecam młodym czytelnikom.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-652-2382-1
Premiera: 16 maja 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Lemoniada.

Brak możliwości komentowania.