Janusz Lasgórski „Piętno Pielgrzyma. Zbuntowani” Javiko

pietno pielgrzyma

Włączyć system obronny.

 

Tam, gdzie egoizm jest dobrym doradcą, a pierwotne instynkty rządzą codziennością, trudno o piękne wartości. Nie pozostaje nic innego jak się zbuntować. Tylko czy taki bunt się opłaci?

 

Okrutny jest świat, w którym cywilizacja życia i natury jest skromnym dodatkiem do zdobyczy techniki i dóbr materialnych będących efektem polityki „mieć”. Smutek, depresja i pustka dominują w takiej rzeczywistości. Ratunkiem może być włączenie systemów obronnych. Trzeba siły by stawić czoła tak przedziwnej dysharmonii. Ta siła to istne piętno. Ale konieczne piętno, by ratować świat.

 

Autor przedstawia losy Zbuntowanych przeciw powszechnej inwigilacji, zastraszaniu, odczłowieczaniu i drakońskim prawom. Już nie chcą trwać w świecie rządzonym przez wypaczony system wartości, zasadę zagarniania wszystkiego do siebie i czapkowania Wybranym. Chcą wolności, życia i wiatru we włosach. Wędrówka do tego świata jest niebezpieczna, ale warta zachodu i poświęcenia.

 

Sugestywna i przejmująca fantastyka, która wywołuje szereg refleksji o współczesnym świecie. Czy tak daleko jesteśmy od wizji przedstawionej przez autora? Nawoływanie do zauważenia pięknych wartości, powrotu do spontanicznego optymizmu, realizacji marzeń o normalności i przeżywania zwykłych, zwyczajnych, prostych uczuć to głos o rozsądek. Polecam Waszej uwadze. Jest ciekawie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 552
ISBN: 978-83-9471-770-4
Premiera: 24 marca 2017

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Autorowi.

2 komentarze

  1. Janek pisze:

    Przydało by się zwiększyć szybkość ładowania strony
    bo czekałem 5 minut na załadowanie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *