Krystyna Pytlakowska „Małżeństwo doskonałe” Prószyński i S-ka

Malzenstwo.doskonale

Nie myśleć schematami.

 

Recepta na udany związek? Mieć oczy szeroko otwarte przed ślubem, a potem je delikatnie przymykać. Być przyjacielem, a nie tylko ukochanym, a przede wszystkim, nie myśleć schematami. Bo schematy rujnują wszystko, nawet małżeństwo doskonałe.

 

Wielu twierdzi, że  nie ma ludzi niezastąpionych. Nic bardziej mylnego! Są tacy ludzie. Czasem ich zastąpienie jest całkowicie niemożliwe. Do nich należy Maria Czubaszek, zwłaszcza ta widziana oczami jej męża. Ten sposób myślenia, umiejętność inteligentnych skojarzeń, prostota i wyjątkowe poczucie humoru, a przy tym życiowa nieporadność i niezaradność. Jak żyło się z taką kobietą w związku? O tym opowiada jej mąż, Wojciech Karolak. Ich codzienność była niecodzienna, co tu dużo kryć. Aby mieć obiektywne spojrzenie na małżeństwo, autorka spisała też wspomnienia kilku bliskich tej parze osób. To one dają pełny obraz relacji łączących Czubaszek z Karolakiem.

 

Z tej książki można się dowiedzieć o związku doskonałym dwójki znanych i lubianych osób. Radzenie sobie z wadami partnera, dopasowanie do siebie, wspólne zamiłowania i upodobania, to co dzieliło i to, co łączyło, a także to, co wywoływało zniecierpliwienie. Bywały lepsze i gorsze dni, ale relacja łącząca tę dwójkę godna jest pozazdroszczenia. Warto przeczytać.

 

Oprawa: półtwarda
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-8097-136-3
Premiera: 13 czerwca 2017

Serdecznie dziękuję Prószyński i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *