Katarzyna Misiołek „Nie podchodź bliżej” Muza

nie-podchodz-blizej

Toksyczna przyjaźń.

 

Przyjaciółki na dobre i na złe. Jak siostry. Wierne, oddane, zależne od siebie. Czy ta relacja może się zmienić po latach? A może w przeszłości nie były zauważalne toksyny płynące od jednej z nich?

 

Dorota wreszcie ułożyła sobie życie. Po nieciekawym i trudnym dzieciństwie przyszedł czas na spokój i bezpieczeństwo. Jej bezpieczną przystanią jest szczęśliwy dom, nastoletnia córka i przystojny narzeczony. Pewnego dnia do jej życia wkracza Natasza, dawna przyjaciółka, z którą Dorota ma wiele dobrych i złych wspomnień. To uruchamia lawinę zdarzeń. Budzi też niepokój i otwiera oczy. Dorota zauważa toksyczny wpływ Nataszy na jej obecne życie. I dopiero teraz, po latach, widzi, że ta toksyna nie jest czymś nowym w ich relacjach. Czy uda się odzyskać utracone zaufanie? A może warto zakończyć tę przyjaźń?

 

Bliskość, zaufanie, zależność. Trudno zaprzeczyć, że obie bohaterki były ze sobą emocjonalnie związane. Te emocje wciąż w nich tkwią, choć nabrały innego znaczenia. Postać Nataszy jest niezwykle charyzmatyczna. Jej siła i pewność siebie powalają na kolana. Dorota wypada przy niej blado, słabo i niepewnie. Ten kontrast powoduje, że czytelnik nie może oderwać się od lektury. Chce dodać sił Dorocie, kibicuje jej i pragnie szczęśliwego zakończenia tej zagmatwanej emocjonalnie opowieści. Demony przeszłości wciąż krążą nad głowami bohaterów, niewyjaśnione i niewypowiedziane już dłużej nie mogą trwać w przestrzeni. Zbierająca się od początku burza musi się wreszcie rozpętać, by odświeżyć atmosferę i dać szansę przyszłości. Doskonała, najeżona skrajnymi emocjami książka. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-287-0726-9
Premiera: 12 lipca 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *