Kazimierz Kyrcz Jr. „Dziewczyny, które miał na myśli” Literatura z Pociskiem

dziewczyny ktore mial na mysli

Cisza przed burzą.

 

Ekscentryczni artyści, bezkompromisowi, ale zagubieni policjanci, seryjny morderca prostytutek i tajemniczo ospały, powolny Kraków. Cisza przed burzą?

 

Pozbawiony zmysłu węchu witrażysta Borys odnajduje w Lasku Wolskim zwłoki młodej kobiety. Samobójczyni czy ofiara? Wędruje na komisariat by poinformować policjantów o przedziwnym znalezisku. Wszystko dzieje się jak za szklaną ścianą, a świeżo poznani bohaterowie nie przejmują się sprawą, sprawiają wrażenie zupełnie odizolowanych od zewnętrznych bodźców. Kolejne sceny toczą się w oderwaniu od wstępnego wątku, jakby tajemniczo chciały zwieść czytelnika. I ten zabieg się udaje, bo przyspieszenie akcji następuje w najmniej spodziewanym momencie. Gdzie zaprowadzą tropy?

 

Psychika ludzka jest nieodgadniona. To, co na zewnątrz, może być zupełnie inne od tego, co tkwi w człowieku. Osobowość psychopaty może zdradziecko wyzierać spod powłoki ułożonego, spokojnego człowieka. Nieodgadniony mrok skrywa przeróżne tajemnice. Warto szerzej otworzyć oczy? A może tylko burza jest w stanie oczyścić atmosferę? Dopracowany, przemyślany i zaskakujący kryminał z elementami thrillera. Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-6384-249-9
Premiera: 14 czerwca 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Pocisk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *