Carlos Ruiz Zafón „Cień wiatru” Muza

cien-wiatru

Literackie fantasmagorie.

 

Ulotność marzeń, niestałość egzystencji, subtelność fascynacji, powtarzalność zdarzeń. Upływ czasu. Zegar wciąż toczący ludzkie wózki przed siebie. Mgła niepewności i tajemnica śmierci. Życie.

 

Daniel Sempere ma zaledwie dziesięć lat, gdy ojciec odkrywa przed nim Cmentarz Zapomnianych Książek. Wybiera jedną z nich, by ocalić ją od zapomnienia. „Cień wiatru” Juliana Caraxa okaże się jego busolą wyznaczającą kierunek wiatru egzystencji. Osobliwe przenikanie zdarzeń przedstawionych w powieści i wątków z życia autora podobne do tych dziejących się u Daniela powodują, że sens wybranej powieści jest jeszcze głębszy niż początkowo sądził. W dodatku pojawia się tajemniczy Lain Coubert, który szuka i wykupuje za ogromne sumy wszystkie książki Caraxa, by je spalić, unicestwić, zdjąć fizycznie z powierzchni ziemi.

 

Anioły i demony. Walka dobra ze złem. Szukanie sensu egzystencji. Emocjonalne dojrzewanie. Unoszenie między światem ziemskim, a tym obcym, tajemniczym, nieznanym, boskim. Literackie fantasmagorie. Piękny, oszlifowany diament wśród powieści. Klimatyczna, inteligentnie przekazana historia, niebanalna, dająca do myślenia. Można poszukiwać do niej klucza, choć ten jest zwykle tuż obok, na wyciągnięcie ręki. Dajcie się zaczarować.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 520
ISBN: 978-83-7495-580-5

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *