Adam Lang „Sznurek” Wydawnictwo Literackie

pressbook_LANG_sznurek.indd

Podszyty strachem.

 

Toksyczna rodzina, toksyczni nauczyciele, toksyczni rodzice. Każdy dzień podszyty strachem. Życie to nie słodka czekolada, nawet gdy ma się „naście” lat.

 

Historia Krystiana Kowalskiego zatrutego przez wylewającą się z każdego zakamarka toksynę. Jego dzieciństwo i wczesna młodość to pasmo udręk. Trudno odnaleźć się w realiach ciągłego strachu przed ojcem sadystą, wciąż naigrywającym się bratem, kolegami mającymi cały bagaż okropnych pomysłów, których celem jest poniżenie, niewyrozumiałym gronem pedagogicznym w szkole, notorycznym brakiem matki w domu i ukochaną będącą dziewczyną najlepszego przyjaciela. Czy uda się bezboleśnie przeciąć sznurek blokujący przed normalnym, spokojnym życiem?

 

Niebanalna, najeżona emocjami, poruszająca powieść o niezrozumieniu, błędach, braku akceptacji i ograniczeniach stworzonych przez najbliższe otoczenie. Brak szczerości, otwartości i gestów czystej przyjaźni paraliżuje każdy ruch. Zawód miłosny nie pozostawia złudzeń co do dalszego życia. W pojedynkę trudno wyrwać się z rzeczywistości podszytej strachem. Refleksyjna książka, która zostawia ślad w człowieku.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 324
ISBN: 978-83-08-06387-3
Premiera: 17 sierpnia 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

 

Adam Lang – ewenement na polskiej scenie literackiej. Pisze dla chłopców i o chłopcach, co należy do rzadkości w rodzimej literaturze młodzieżowej. Zawojował serca czytelników i krytyków książką Klucze. Jego literacki debiut był nominowany do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku” i trafił na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

komentarz

  1. Beata Igielska pisze:

    17. sierpnia ukaże się nowa powieść Adama Langa „Sznurek”. To książka tylko pozornie zabawna. W rzeczywistości okazuje się ona poruszającą opowieścią o samotności, niespełnionej miłości i przemocy. Cała opinia na http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4800357/sznurek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *