Iwona Czarkowska „Wesoła rozwódka” Replika

 wesola rozwodka

Pomałżeńska depresja?

 

Rozwód wcale nie oznacza końca świata i totalnej przegranej. Przekornie może być początkiem nowej, zupełnie zaskakującej odsłony życia. Niewątpliwie otwiera oczy i ukazuje pełen obraz tego, co zostawia się za sobą.

 

Alicja zostaje zaskoczona wiadomością o kochance męża w brutalny sposób. Szybko musi się oswoić z myślą o dużych zmianach w swoim życiu i przestawić się na zupełnie inne niż dotąd tory. To dla niej wstrząs, ale przecież nie może się poddać smutkowi i pomałżeńskiej depresji. Z takim temperamentem może zrobić tylko jedno. Zostać wesołą rozwódką.

 

Optymistyczna powieść o zakrętach życiowych, na których czasem ma się ochotę wrzucić wsteczny bieg. Szybko okazuje się, że rozkminianie przeszłości to dobrowolne poddawanie się marazmowi. Tylko otwartość na nowe i uruchomienie pokładów myślenia pozytywami, może przywrócić chęć do życia. Autorka operuje dużym poczuciem humoru przedstawiając kolejne perypetie rozwódki Alicji, dzięki czemu powieść ma niebywałą lekkość w przekazywaniu wcale niełatwego tematu porażki w związku. Na szczęście każdą porażkę można przekuć w sukces i ta powieść wyśmienicie to udowadnia. Jedyny mankament książki to kilka niedopatrzeń w korekcie tekstu.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7674-637-1
Premiera: 5 lipca 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika.

 

Iwona Czarkowska – z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania bajkopisarka. Pracowała jako redaktor i sekretarz redakcji: „DD Reportera”, „5-10-15″, „Ciuchci”, „Czarodziejskich Opowieści”, „Naszych Dobranocek”. Obecnie współredaguje w „Świerszczyku” cykl „Chce wiedzieć więcej o…”, przygotowuje scenariusze gier edukacyjnych dla wydawnictwa Wilga i pisze bajki. Takie, które zawsze dobrze się kończą. Występują w nich smoki, czarownice, krasnoludki i chłopiec imieniem Kuba. Debiutowała jako autorka opowiadań i książek dla dzieci. Swoją pierwszą powieść dla dorosłych czytelników opublikowała w roku 2009 – była to „Słomiana wdowa”; rok później ukazała się jej kontynuacja: „Kobieta do zadań specjalnych”. Pracuje również jako tłumacz.

komentarz

  1. […] i totalny brak przygotowania do wyzwań reality show, ale za to jakie efekty! Alicja, znana z Wesołej rozwódki i Panny z Monidła, pakuje się w kolejne tarapaty, i wiecie co? Do twarzy jej z nimi! Przednia […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *