Agnieszka Pietrzyk „Czas na miłość, czas na śmierć” Rebis

czas-na-milosc-czas-na-smierc

Życiowa heroina.

 

Niepokój, ciągła ucieczka, złe emocje, pogubienie, pogoń za szczęściem i brak możliwości schwytania go we własne ręce. Mrok, tajemnica, miłość i śmierć. Życiowa heroina.

 

Zora Radke sporo już przeszła w życiu. Trudne dzieciństwo, pobyt w zakładzie karnym i brak miłości spowodowały, że stała się osobą zimną, nieprzystępną, pozbawioną prawdziwych emocji. Niedźwiedź, były policjant, kiedyś wyciągnął do niej rękę, więc od lat lgnie do niego jak ćma do światła. Samo światło też ma ogromne znaczenie dla Zory. Nie może bez niego funkcjonować, panicznie bojąc się ciemności. Zora chce żyć uczciwie, choć to wcale niełatwe zadanie. Wspólny biznes z Niedźwiedziem otwiera wiele niejasnych furtek do szemranych interesów. Gdy Zora spotyka Sebastiana, wszystko ma zmienić się na lepsze. Tylko jak ukryć przed ukochanym swoje mroczne strony? Tymczasem ukochany też ma coś do ukrycia…

 

Niepokojąca powieść o ludzkich słabościach. Mroki przeszłości, tkwiące w zakamarkach duszy, nie dają się tak łatwo rozświetlić iskierką dobrego światła. Przyzwyczajenie do zła i negatywnych emocji czasem bywa silniejsze od ulegania uczuciom. Bezpieczeństwo staje się  niczym w porównaniu z adrenaliną jaką wywołuje strach przed kolejnym dniem. Pozbawiona banału, mocna, psychologiczna i refleksyjna książka z wątkiem kryminalnym w tle. Autorka wie, jak przykuć uwagę czytelnika. Chwile strachu, niepewności i adrenaliny przeplatają się jak smaki w wyszukanym daniu. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8062-215-9
Premiera: 4 lipca 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Rebis.

 

Agnieszka Pietrzyk urodziła się w Elblągu. Z wykształcenia jest historykiem literatury. Opublikowała dotąd powieść grozy Obejrzyj się, królu (2008) oraz kryminały Pałac tajemnic (2011), Urlop nad morzem (2014) i Śmierć kolekcjonera (2016).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *