Agata Kołakowska „Pięć minut Raisy” Prószyński i S-ka

Piec.minut.Raisy

Poruszające piękno życia.

 

Przewrotność ludzkiego losu może zastanawiać. Dzięki owej nieprzewidywalności życie jest tak oszałamiające zaskakujące i piękne. Trzeba z niego korzystać. Każda chwila jest ważna. Każdy z nas ma swoje pięć minut.

 

Historia Raisy Hedwig jest intrygująca i pełna niespodzianek. Mieszkanka Bornego Sulinowa okazała się najbardziej pechową osobą na świecie. Raport WHO i Human Resources Institute skrupulatnie to wyliczył. Raisa przeżyła porażenie piorunem, zatoniecie promu wycieczkowego, katastrofę kolejową i atak szaleńca w Madrycie. Jej życie od dzieciństwa było naznaczone pechem. Nic dziwnego, że tłumy dziennikarzy chcą dowiedzieć się więcej o takim życiu. Raisa ma obecnie siedemdziesiąt lat. Wydarzenie światowej rangi chce zrelacjonować popularna i rozchwytywana dziennikarka, Magda Sajewicz. Jej bezkompromisowość kruszeje pod wpływem ciepłej osobowości Raisy. Dzięki starszej kobiecie Magda wyciąga sporo refleksji dla siebie…

 

Agacie Kołakowskiej należą się gromkie brawa za pomysł na tę historie. Zaskakująca, intrygująca i tak uroczo życiowa opowieść wciąga czytelnika od pierwszych stron. Pokazuje jak przewrotny jest ludzki los i jak wiele zależy od przypadku, a czasem pomyłek. Zrządzenia losu kierują życie na konkretne tory, które gdzieś kiedyś się skrzyżują, by upomnieć się o rozliczenie i naprawę błędów. Świetnie opowiedziana, niecodzienna i refleksyjna powieść. Dawno nie czułam się zaintrygowana. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 520
ISBN: 978-83-8097-208-7
Premiera: 24 sierpnia 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *