„Wanda Chotomska dzieciom” Nasza Księgarnia

chotomska dzieciom

Poetka uskrzydlona.

 

Tak o Wandzie Chotomskiej mówi we wstępie tej książki Zofia Beszczyńska i sądzę, że to doskonale opisuje twórczość Chotomskiej. Otwierając pierwsze strony poczujecie magię ciepła, wrażliwości i niezwykłej wnikliwości w obserwacji świata, który w najdrobniejszych, banalnych sprawach jest, po prostu, piękny.

 

U Chotomskiej zwierzęta cieszą się swymi zaletami i wcale nie grymaszą bez powodu. U Chotomskiej luty ma trzydzieści dni i jest ulica tabliczki mnożenia. U Chotomskiej deszczowy listopad jest pełen uroku, a tuż za rogiem można wypożyczyć skrzydła. U Chotomskiej bilet kupuje podróżnego i nie pytaj dlaczego? Magiczny świat prostych rzeczy, które warto zauważyć i docenić. Wcale nie trzeba wyruszać w daleką podróż, by przeżyć niezwykłe przygody i zobaczyć nieprawdopodobne zjawiska. Wystarczy odrobina fantazji, otwarte serce i zmysł obserwacji. Z tak uskrzydloną poetką docenicie piękno, które jest tuż obok i zupełnie inaczej spojrzycie na szare dotąd życie.

 

Wspaniały zbiór najlepszych utworów poetki, która widziała rzeczy wielkich w małych sprawach. Znajdziecie tu wiersze o ptakach, miesiącach, zwierzętach i zawodach oraz kilka opowiadań i kołysanek. Są też tańce i śpiewańce! Nie będziecie się nudzić! Gorąco polecam. Dajcie się uskrzydlić wyobraźni.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-10-13251-2
Premiera: 13 września 2017

Serdecznie dziękuję Naszej Księgarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *