Alice Feeney „Czasami kłamię” Wydawnictwo W.A.B.

czasami-klamie

Zaufać sobie.

 

Bywa tak, że zaufanie samemu sobie jest nie lada sztuką. Skomplikowany thriller psychologiczny, w którym nie można być niczego pewnym. Ta książka to nieustanna gonitwa myśli i gra emocji. Nie można jej pominąć.

 

Amber Reynolds jest w śpiączce po wypadku samochodowym. Zdana na opiekę innych ludzi nie ma wpływu na to, co dzieje się z jej bezwładnym ciałem. Słyszy wszystko, a jej umysł przetwarza informacje z dziejących się rzeczy. Ma mnóstwo czasu na roztrząsanie przeszłości, bo ją doskonale pamięta. Tylko sam wypadek stanowi czarną dziurę. Kolejne elementy z układanki zaczynają tworzyć spójna całość. Czy faktycznie uległa nieszczęśliwemu wypadkowi? A może ktoś jej w tym pomógł? Wciąż żywe demony z przeszłości podpowiadają zupełnie inne rozwiązania. I jeszcze jedno. Tak się składa, że Amber czasami kłamie…

 

Fenomenalna książka! Ciągła niepewność i nieoczekiwane zwroty akcji powodują wzrost czytelniczej adrenaliny. Autorka genialnie manipuluje fabuła i sprawia, że kalejdoskop kolejnych zdarzeń jest barwny i zmienny. Kto jest kim i dlaczego tak trudno wpaść na właściwy trop sprawcy wszystkich zdarzeń? Czy kolejne prawdy odkrywane przed czytelnikami są faktycznie prawdziwe? A może to tylko złudzenie? Książka, którą umieszczam na półce „ulubione” i „must read”. Stanowczo polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-2804-757-0
Premiera: 25 października 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa W.A.B.

komentarz

  1. Katarzyna pisze:

    „Czasami kłamię” 6,5/10

    Bardzo mi namieszała w głowie ta książka. Niezwykle poetyckie, poruszające opisy uczuć, odczuć i emocji poprzecinały dialogi, którym wiele brakuje do poziomu warstw opisowych. Nieco miałkie, zbyt czasami nijakie, jakby autorzy wypowiedzi gubili wraz z rozmową piękny literacki język. Zaś gmatwanina tego kto jest kim, dlaczego i co nim/nią kieruje jest świetna. Przyznaję, że zaskakiwały mnie niektóre lunaparkowe wręcz wiraże osobowości. Niemniej całość pozostawia wrażenie przeczytania kolejnej powieści z serii „Dziewczyna z pociągu” itp. Czyli czyta się przyjemnie, nawet z zainteresowaniem ale chyba nie pozostanie na długo w pamięci. A po szumnych recenzjach spodziewałam się więcej. Ciut więcej :)
    Ps. Niewątpliwie z przepięknie napisanych i przetłumaczonych (!!!) cytatów uzbierałaby się sporych rozmiarów broszurka. Więc choćby dlatego warto sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *