Gilbert Keith Chesterton „Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci” Replika

Ojciec-Brown trzy

Wola wolna niczym wiatr…

 

Opanowanie, precyzja, jasny umysł i perfekcja w analizowaniu faktów charakteryzują ojca Browna, detektywa w sutannie, który jak cień przemyka przez miejsca mające coś wspólnego w przestępstwami. Skąd u duchownego takie umiejętności? Może potrafi wsłuchać się w to, co ktoś mówi?

 

Trzeci tom opowiadań o wnikliwym księdzu, który umiejętnie prowadzi śledztwa w różnych zagadkowych sprawach, zachwyca doskonałym językiem i mnogością życiowych mądrości. Wnioskowanie, po uprzedniej analizie zaobserwowanych faktów, jest smakowitą wisienką na torcie kryminalnych opowiadań. Czytanie ich jest niewątpliwą przyjemnością. Co tu dużo mówić, klasyka gatunku!

 

Bohater wykreowany przez Chestertona udowadnia, że przestępstwo to dzieło sztuki z piekielnego warsztatu, zaś opieranie się na ciągłej jego mistyfikacji tworzy cały splendor tajemnicy wokół jego istoty. Zbrodnia to bowiem akt woli zależnej od człowieka, próżno więc obwiniać inne siły za ludzkie, niegodne ludzi czyny. Krótko mówiąc, świetne kryminalne opowiadania, trochę dla relaksu, trochę dla pogłówkowania.

 

„Ojciec Brown. Detektyw w sutannie”

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-7674-652-4
Premiera: 21 listopada 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *