Adam Nicolson „Krzyk morskich ptaków” Znak Horyzont

Krzyk morskich ptaków

Spektakl natury.

 

Cudna książka o istotach, które nie podlegają grawitacji w miejscach, w których grawitacja zdaje się rządzić. Ptaki morskie. Piękne, nieskalane, magiczne.

 

Niewątpliwie autor tej książki jest absolutnym miłośnikiem morskich ptaków. Pisze o nich w poetycki, ciepły sposób, zauważając i wskazując na to, co przeciętny człowiek z pewnością by przeoczył. Ta miłość ma wiele wymiarów, a czytanie tej książki jest niezwykłym przeżyciem i lekcja pokory wobec natury, która ma potężną i niezrozumiałą moc.

 

Ptaki żyjące pośród trzech żywiołów. Dumne, majestatyczne, wolne. Dostosowane do życia na oceanie, pracowite i leniwe, zdolne do dalekich podróży i te związane z jednym miejscem, zaradne i trochę zagubione. Żyjące na krawędzi, wierne i zaradne, a z całą pewnością niezwyczajne. Mewa, fulmar, burzyk, albatros, kormoran, nurzyk, maskonur, alka i głuptak. Żyjące w stadach i indywidualiści. Istny spektakl natury. Dzięki tej książce łatwiej o zastanowienie nad sensem życia i ujrzenia piękna w prostocie. Zajrzyjcie na jej karty by oderwać się od ziemi i unieść w niedostępne rewiry. A potem marzyć, doceniać drobiazgi i żyć pełnią życia. Niezwykła książka.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-240-4244-9
Premiera: 27 listopada 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *