Joachim Petterson „Pszczoły” Wydawnictwo Literackie

pszczoly

Przedpremierowo

 

Boskie owady.

 

Fenomenalne, inteligentne i pożyteczne owady, dzięki którym ludzkość istnieje. Myślicie, że jest przesada w tym stwierdzeniu? Po lekturze tej książki będziecie pewni, że pszczoły są niezwykłe. Warto poznać cykl ich życia i zwyczaje.

 

Pszczelarstwo to profesja, która niewątpliwie musi wiązać się z pasją. Piękne jest to, że owa pasja rośnie z każdym dniem kontaktu z tymi boskimi owadami. Obserwacje życia pszczół dają satysfakcję, wiedzę i… zaskoczenie. Bo pszczoły to nie chaotyczne owady, które fruwają bez celu. U nich każdy ruch jest po coś, zaś ul to przykład doskonale funkcjonującego królestwa ze ściśle określonymi rolami i priorytetami. Nie ma mowy o przypadku. A efekt pracy pszczół zdumiewa słodyczą i walorami odżywczymi.

 

Autor opowiada o swojej pasji z wielkim zaangażowaniem. Tę książkę czyta się jak doskonałą powieść obyczajową z wieloma wątkami, rozbudowaną akcją i wyrazistymi bohaterami. Poznacie pszczoły od a do zet, a zaprezentowany przez autora sposób na ich hodowlę zachęca do podjęcia własnej próby. Absolutnie niecodzienna i godna uwagi książka. Polecam gorąco!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-08-06469-6
Premiera: 14 lutego 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

2 komentarze

  1. Dorota Zaborska pisze:

    Pszczoły to fascynujące owady. I to prawda, że ludzkość zginęła by, gdyby one zniknęły. Troszkę o nich wiem, ale chętnie dowiem się czegoś niecodziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *