Brooke McAlary „Prostota” Wydawnictwo Literackie

prostota

Krok ku harmonii w życiu.

 

Ścigając się z czasem zatracamy się w pustce i bezwartościowości. Pędzimy przed siebie, rozpychamy się łokciami w tłumie, lawirujemy w milionie informacji, licytujemy się w ilości obowiązków i w konsekwencji brak nam tchu do normalnego życia. Po co? W sumie nie wiemy. Czas to zmienić i zacząć żyć, doceniając prostotę. Po prostu.

 

Autorka przekonująco pokazuje codzienność przeciętnego współczesnego człowieka i równie przekonująco udowadnia, że zmiany są konieczne. Jesteśmy ludźmi ogarniętymi natłokiem informacji, spraw do załatwienia i obciążających myśli wywołujących ciągły niedosyt i niepokój. Przyglądając się samemu sobie bez problemu zauważymy szereg cech, które zgubnie pchają nas w przepaść pustki, stresu i zmęczenia. Tak niewiele trzeba, by znaleźć siebie na nowo.

 

Konkretne kroki ku prostocie pomogą osiągnąć harmonię i właściwe proporcje w wartościach, z których składa się życie. Dzięki tym wskazówkom znacznie łatwiej odkryć siłę codziennych rytuałów, które nadają sens i rytm pomagający osiągnąć harmonię. To jedna z tych książek, które trzeba przeczytać, a  mała ilość stron do tego zachęca. Warto się zatrzymać, choć na chwilę i wziąć głębszy oddech, by zauważyć jak bardzo potrzebujemy zmian.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 104
ISBN: 978-83-08-06458-0
Premiera: 17 stycznia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *