Agata Polte „Nowe jutro” Zysk i S-ka

nowe jutro

Nie przekreślać drugiej szansy.

 

Radzenie sobie ze stratą to długi proces, który wymaga ogromnych pokładów nadziei na jakieś jutro. Można się w nim zagubić i sztuką jest odbić się od dna, które funduje bezradność. Miłość, przyjaźń i zaufanie dodają nadziei. Co zrobić, gdy tego zaufania nagle zabraknie?

 

Jedno zdarzenie zmieniło Oliwię na zawsze. Nie sposób słowami oddać tego, co zdarzyło się w dotąd harmonijnej rodzinie. W miejsce porządku, szczęścia i poczucia bezpieczeństwa wkradł się chaos, niepewność, gniew i brak wzajemnego zrozumienia. Matka uciekła w pracę, a ojciec w alkohol. Gdzieś między nimi jest Oliwia, która przygotowuje się do matury. Właśnie ta młoda dziewczyna wydaje się najbardziej dojrzała w tym gronie. Podczas pracy charytatywnej poznaje Mikołaja, który odpracowuje karę za zniszczenie mienia. Są zupełnie różni, ale dziwnie podobni. Szybko odkrywają, że ich znajomość to coś więcej niż koleżeństwo.

 

Zrządzenia losu, przypadki, pokrętne zdarzenia i nieporozumienia kierują bohaterów różnymi ścieżkami. Potrzeba zaufania, zrozumienia i wiary w dobrą przyszłość, aby na nowo ruszyć do przodu. To emocjonalna, wzruszająca i dojrzała powieść o radzeniu sobie z trudnościami, które przynosi życie. Okazuje się, że wiek nie ma większego znaczenia w kwestii dojrzałości. Bohaterka wykreowana przez Agatę Polte, osiągnęła pewien poziom, którego życzyliby sobie niejedni dorośli. I wiecie co jest w niej jeszcze piękne? To, że nie przekreśla drugiej szansy. Bardzo dobra książka.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-8116-464-1
Premiera: 28 stycznia 2019

Podziękowania dla Zysk i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *