Ewa Bauer „Na zboczu góry” Prozami

W labiryncie niewiadomych.

 

Kiedy dorosłość zapukała do drzwi szopy, zmieniło się wszystko. Teraz Jos mógł decydować o losie własnym i cudzym, a nade wszystko mógł realizować wielką pasję ojca. Życie stało się zupełnie inne, a zależne od niego ptactwo i ludzie patrzyli zalęknionym wzrokiem na swego pana. Foie gras zawsze miało wyjątkowy smak. Tak wyjątkowy, jak samo życie…

 

Magda i Michał planują ślub. Tyle planów przed nimi. Zanim ślub, jadą w podróż przedślubną do Hiszpanii, gdzie zamierzają spędzić błogo czas i odwiedzić kilka mniej uczęszczanych miejsc. Skromny budżet to świetne pole dla wyobraźni, więc młodzi są otwarci na spontaniczność. już od samego początku pobyt w Hiszpanii okazuje się niewypałem. Muszą dzielić apartament ze starszym panem, który jest jak natręt, wciąż proponując im swoje towarzystwo. Młodzi, chcąc uniknąć Stanisława choć na jeden dzień, wyruszają wynajętym skuterem w góry, by eksplorować jaskinie. Szybko tracą orientację w terenie. Gdy na ich drodze staje mężczyzna, widzą w nim wybawienie. Zaprasza ich do górskiej chaty, gdzie ich życie nabierze zupełnie innego wymiaru. Kim jest Jos i czy młodym uda się dotrzeć do hotelu?

 

Szybko okazuje się, że Magda i Michał nie są pierwszymi turystami, którzy zaginęli w tym zakątku hiszpańskich gór. W akcję poszukiwawcza angażuje się prywatny detektyw z Zoją, przyjaciółką Magdy. Relacje Nikoli wskazują na górska chatkę. Ta dziewczyna też sporo przeżyła w tym miejscu. Jak poskładać poszczególne elementy układanki?

 

Wstrząsający thriller, który przeszywa strachem na wskroś. Niewiadoma, nieoczekiwane zwroty akcji, mroczne sekrety i meandry ludzkiej psychiki składają się tu na imponującą fabułę i mrożącą krew żyłach akcję. Ewa Bauer pyta czytelników, jak podoba się w tej mrocznej odsłonie. Ech, bardzo się podoba! Napięcie rośnie z każdą stroną, niepokój chodzi po plecach, a finalny wstręt i niedowierzanie wbijają w fotel. Ciii! Nic więcej nie powiem, bo to trzeba przeczytać i doświadczyć niecodziennych emocji na własnej skórze. Stanowczo polecam!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-6717-379-7
Premiera: 18 kwietnia 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *